GÜNCEL 17.03.2020 14:26:00 601 0

ŞEBİNKARAHİSAR'DA KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ ARTIYOR

​​​​​​​Çin'in Wuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüs endişesi artarken, Şebinkarahisar'da da virüs tehdidine karşı tedbirler artırıldı.

Özel kıyafetli ekipler iki gün boyunca ilçemizdeki yoğun çalışmalarını tamamladı. TSE belgeli özel bir firma tarafından yapılan çalışmalarında ilçemizdeki cezaevi, okul, cami, park, pansiyon ve servis araçlarının yanı sıra cadde ve sokaklar virüse karşı tedbir amaçlı dezenfekte edildi.

Ülke genelinde olduğu gibi ilçemizde de koronavirüse karşı önemleri sıklaştırdıklarını belirten Kaymakam Taner Tengir, "Hafta içinde koronavirüs ile ilgili tedbirlerimizi gözden geçirdik ve hafta sonu Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız imkanları ile ilçemizde dezenfekte çalışmaları başlattık. Halkın temas halinde olduğu her nokta detaylı bir şekilde temizleniyor. Bu önlemlere ek olarak Belediye ekipleri de ilçedeki cadde ve sokaklarda sıkı bir temizlik çalışması başlattı. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızı Sağlık Bakanlığımızın talimatlarına uymalarını özellikle rica ediyorum." ifadelerini kullandı.

Tengir, yaptığı açıklamada, velilere de seslenerek tatil döneminde temizlik, hijyen, kişisel bakım konularında çocukların eğitimine önem verilmesi gerektiğini vurguladı.