İHTİYAR DELİKANLININ KIZAK KEYFİ

ŞEBİNKARAHİSAR’DA EĞİTİMLE İLGİLİ YENİ KOVİD-19 KARARLARI ALINDI

İlçe Kaymakam Taner Bolat başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, ilçemizde eğitimle ilgili aldığı yeni kararlarını açıkladı.
KORONAVİRÜS 2.04.2021 12:36:00 2269 0

Toplantıda alınan 25.03.2021 tarig ve 2021-29 sayılı karara göre özel öğretim kurumları tarafından yapılması planlanan bursluluk ve öğrenci kabul sınavlarının kısıtlamaların olmadığı gün ve saatlerde, Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde verilen destek eğitimlerinin ve çeşitli kurslar, özel öğretim kursları (sadece 12 nci sınıflar ve mezunlar), özel ulaştırma hizmetleri mesleki eğitim ve geliştirme kursları, özel mesleki eğitim merkezleri teorik ve uygulama eğitimlerinin kısıtlamaların olmadığı gün ve saatlerde yüz yüze yapılmasına karar verildi.

Alınan karar kapsamında ayrıca ortaokul ile ortaöğretim kurumu öğrencilerine barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlarda barınma hizmeti faaliyetlerinin “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kılavuzu” kararlarına uygun olarak yapılabileceği kararlaştırıldı.     

Diğer yandan özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Cumartesi ve Pazar günleri yüz yüze eğitim yapılmasına karar verildi.