ŞEBİNKARAHİSAR'A PORTATİF  SUŞEHRİ'NE YARI OLİMPİK HAVUZ

Suşehri ilçesinde yarı olimpik yüzme havuzunda sona gelindi.  Şebinkarahisar’da bu yaz açılan portatif açık havuz yetersiz kalıyor.
GÜNCEL 15.10.2021 15:39:00 561 0

Suşehri ilçesinde yapımı devam eden yarı olimpik yüzme havuzunda sona gelindi.

Suşehri'nde yarı olimpik yüzme havuzu tamamlanma aşamasına gelinirken, Şebinkarahisar ise portatif üstü açık havuz ile yetindi. Şebinkarahisar'a yapımı için söz verilmesine rağmen portatif havuz ile geçiştirilen ilçemizde, havaların soğumasıyla birlikte giriş yapılamazken vatandaşlar komşu ilçemizde olduğu gibi Şebinkarahisar'da da yarı olimpik havuz yapılmasını istiyor.

1 YILDA TAMAMLANDI

Suşehri Belediye Başkanı Fazlı Yüksel, Yalnızbağlar Mahallesi'nde yaklaşık 1 yıl önce yapımına başlanan yüzme havuzunun kısa bir süre sonra hizmete sunulacağını söyledi.

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından yaptırılan yarı olimpik yüzme havuzunun ilçe halkı ve özellikle ilçe gençliğinin yıllardır özlemle beklediği bir hizmet olduğunu söyleyen Yüksel, "Özellikle gençlerimiz hafta sonlarında yüzmek için çevre ilçelere gidiyorlardı. Bunun bilincinde olarak böyle bir yatırımın ilçeye zaruret hasıl olduğunu gördük." dedi.

"SUŞEHRİ'NE DEVLET YATIRIMLARI SÜRECEK"

Yapılan istişareler sonucunda güzel bir hizmeti ilçeye kazandırdıkları için mutlu olduklarını belirten Yüksel, "Havuzun inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere. İnşallah bu yıl bitmeden açmayı hedefliyoruz. Suşehri halkımız en güzel hizmetlere layık. İlçemizde gerek hükümet yatırımları gerek belediye yatırımları aralıksız devam edecektir." diye konuştu.