ŞEBİNKARAHİSAR TEK SES TEK YÜREK OLDU

​​​​​​​Şebinkarahisar'da, Bahar Kalkanı Harekatı'na destek yürüyüşü gerçekleştirildi.

3 Mart Salı güü Belediye önünden başlayan yürüyüşe siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Şebinkarahisar Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşları tarafından organize edilen yürüyüşte ellerinde Türk bayraklarıyla, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sloganı ile tekbirler getirerek Halil Rıfat Paşa Caddesi'nden Kent Meydanına kadar yürüdü.

Kent meydanına konuşma yapan Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, "Bin yıllık devletimizi alaşağı etmek isteyenlere buradan sesleniyorum. Bizler, bir ve beraber oldukça, bir bayrağın altında kaldıkça, hiç bir zaman hiç bir güç bizleri alaşağı edememiştir, edemeyecektir. Bahar Kalkanı Harekatında bugün belki bedenlerimizle İdlib'de değiliz ama kalplerimizle dualarımızla şanlı ordumuza gönderiyoruz." ifadelerini kullandı.

Yürüyüş sonrası Tekışık Camisinde öğle namazı öncesi gıyabi cenaze namazı kılındı. Şebinkarahisar Müftüsü Hüseyin Buroğlu tarafından dua edildi.

Programa Kaymakam Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.