ŞEBİNKARAHİSAR ‘MACERASEVER’ İLE TÜRKİYE'YE TANITILDI

Şebinkarahisar’ın doğası ve coğrafik yapısı NTV’nin Macerasever programıyla tüm Türkiye’de izlenildi. Şubat ayında ilçemizde çekimi yapılan programda ayrıca iklim krizine de dikkat çekti
GÜNCEL 30.03.2021 18:10:00 2822 0

NTV'de yayınlanan Macerasever programı sunucusu ve yapımcısı Orkun Olgar, 5’inci sezon çekimlerinde Şebinkarahisar’a da yer verdiler.

Her hafta Pazar günleri NTV’de yayınlanan Macerasever, bu haftaki bölümünde Şebinkarahisar’da Şubat ayında yapılan çekimleri 28 Mart Pazar günü yayınlandı.

Televizyon kanalında milyonlarca kişiye ulaşan programın yanı sıra sosyal medyada binlerce takipçisi olan programcı Orkun Olgar ve konuk Cenk Demirgüç ile ilçemizin doğa sporlarına olan elverişli yapısı ve doğal güzellikleri  macera severlere sunularak  ilçemizin önemli reklamı yapılmış oldu. Diğer yandan özellikle kale üzerinde yerlere atılan çöpler, duvarlara yazılan yazılar da yayında dile getirilerek adeta rezil olduk. 

Programda ayrıca iklim krizine de yer verirken, Şubat ayında kar kalınlığının beklenenin altında olduğunu söyleyen Orkun Olgar, Bazı göl sularının geri çekildiğini yerinde gözlemleme şansı bulduklarını belirterek ‘iklim krizine’ de  dikkat çektiler.