'ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ' DERECE GETİRDİ

“Gurbet Sıla Bir El, Fotoğrafta Yok Engel" Fotoğraf Yarışması Düzenlendi.
KÜLTÜR SANAT 31.12.2019 14:17:00 2537 0

İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği tarafından “Gurbet Sıla Bir El, Fotoğrafta Yok Engel" projesi kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında Avukat Mustafa Tanrıkulu'nun ilçemizde çektiği fotoğraf üçüncü oldu.

İstanbul Bayrampaşa ilçesi ile Giresun ilinin tanıtımı kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren 85 fotoğraf  Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa yerleşkesinde sergilendi.

ŞEBİNKARAHİSAR KALESİ 3. OLDU

Avukat Mustafa Tanrıverdi, 3.'lük plaketini AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan'dan aldı.

"Gurbet Sıla Bir El, Fotoğrafta Yok Engel" projesi ile düzenlenen fotoğraf yarışmasına Şebinkarahisar Kalesinin yer aldığı bir fotoğraf karesi de dereceye girdi.

İlçemizde Avukat olarak iş hayatını sürdüren Mustafa Tanrıverdi'nin yıldızlar altında Şebinkarahisar fotoğrafı da üçüncü oldu.
Açılışta konuşan İstanbul Bayrampaşa Giresunlular Derneği Başkanı Tülay Tahmaz, derneğin kuruluşundan bugüne birçok sorumluluk projesini hayata geçirdiklerini ifade ederek bu projenin de bunlardan biri olduğunu söyledi.

Dernek Başkanı Tahmaz, "Gurbet Sıla Bir El, Fotoğrafta Yok Engel" projemiz kapsamında önce bir fotoğraf kursu düzenledik. Kursa katılan kursiyerlerimizle Giresun’a gezi düzenleyerek fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi. Giresun ve ilçelerinde çekilen fotoğrafların da bugün burada sergi açılışını gerçekleştirdik. Sergimiz 18 Ocak tarihine kadar açık kalacaktır. Giresun’un doğal ve kültürel güzelliklerini İstanbul’da sergilemek daha bir anlamlı olacaktır.” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirilerek fotoğraf yarışmasında birinci olan Yılmaz Turan, ikinci olan Osman Uçar ve üçüncü olan Mustafa Tanrıverdi’ye ödülleri veridi. Ödül törenini ardından ise sergide yer alan fotoğraflar gezildi.

Fotoğraf sergisi açılışına AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan, Bayrampaşa Kaymakamı Soner Şenel, Bayramasa Belediye Başkanı Atilla Aydıner’in yanı sıra Giresun Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve ziyaretçiler katıldı.