ŞEBİNKARAHİSAR YÜKSEKOKULLARI İÇİN ÇALIŞTAY DÜZENLENDİ
Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokullarının ´Dünü, Bugünü ve Geleceği´ni içeren Çalıştay yapıldı.
Tarih: 20.8.2019 16:39:21/ 630okunma / 1yorum

Giresun Üniversitesince Şebinkarahisar Feyzi Kıraç Uygulamalı Bilimler, Teknik ve Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda "Şebinkarahisar´daki Yüksekokulların Dünü, Bugünü ve Geleceği" konulu çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştayda Okullarının sorunları ve çözüm önerileri istişare edildi.

Şebinkarahisar Üniversitesi´ni Kurma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan  çalıştaya ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün de katıldı.

Şebinkarahisar Teknik Bilimler Konferans Salonunda 15 Ağustos Perşembe günü düzenlenen konferans, yaklaşık 4 saat sürerken, okullarımızda kapanan bölümler ve yüksekokulların geleceği tartışıldı.

Çalıştayda konuşan ÖSYM Başkanı hemşehrimiz Prof. Dr. Halis Aygün, Şebinkarahisar´a gereken katkıyı vermeyi sürdüreceklerini söyledi.

Aygün, önemli bir toplantının gerçekleştirildiğini belirterek, "Üzerimize düşen ne varsa elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Her zaman ulaşılabiliriz." dedi.

Çalıştayın moderatörlüğünü yapan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Dr. Zekai Şenol, Şebinkarahisar meslek yüksekokullarının 22 yıllık sürecinde birçok toplantılar olduğunu dile getirerek, önceki toplantılarda sürekli müjdeler olduğunu ve daha sonraki toplantılarda müjdelere hasret kaldıklarını hatırlattı.

Çalıştayda konuşan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can;  öğrencilerin ilgi gösterdiği bölümleri açacaklarının sözünü vererek, Şebinkarahisar yüksekokullarındaki kötü gidişatla ilgili olarak "Hep birlikte değerlendirelim, doğrusunu bulmaya çalışalım. Söz veriyorum değerlendirmeyi yaptıktan sonra buraya gelip sizlerle paylaşılacağım." dedi.

Can, yaptığı konuşmasında “Üniversitemizin bütün okulları gibi Şebinkarahisar´daki üç okulumuz ile yakından ilgilenilmekteyiz. Yüksekokullarımızı en iyi performans ile geleceğe taşımayı hedeflemekteyiz. Şebinkarahisar´ımızdaki Yüksekokullarımızın eğitim kalitesini artırmak için her türlü fedakarlığı yapıyoruz. Bunu yaparken de Şebinkarahisar ölçeğinde yerel aktörlerle iş birliğimizi artırarak devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Giresun Üniversitesi Şebinkarahisar Teknik Bilimler MYO´da düzenlenen çalıştaya ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Giresun üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Vali Nurullah Naci Kalkancı, Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğretim üyesi ve Şebinkarahisar MYO kurucu müdürü Prof. Dr. Zahir Bakıcı, Şebinkarahisar´ın Sivil Toplum Kuruluşlarının başkanları yönetim kurulları, Köy Dernek Başkanları, siyasi parti temsilcileri, kamu kuruluşlarının yöneticileri, meslek odalarının temsilcileri ve esnaflar katıldı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (1 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
Tamer Gedik
21.8.2019 11:46:41
Öncelikle 2002-2004 yılları arasında Şebinkarahisar M.Y.O öğrenimini tamamlamış İstanbulda yaşayan bir gurbetçiyim. Şebinkarahisar şunu kabul etmelidir. 17 yıldır bu ülkeyi yöneten mevcut yönetim ülkemizin şartlarına uymayan üniversite politikası ile birçok yerleşim yerinde üniversiteler kurmuş;Yeni üniversiteler açmış,Vakıf okullarının sayısının inanılmaz artmasına izin vermiştir. Bugünkü koşullar 2002 yılında olsa idi ben Şebinkarahisarlı olmama rağmen ya İstanbul da kalıp (senelik memleketimde harcayacağım paradan bile az)vakıf meslek yüksek okullarına gidecektim yada Munzur Üni.İşletme fakültesine.Şimdide insanlar böyle yapıyor. o zaman fakülte açmaktan başka çare olmadığı kesindir şeklinde düşünüyorum. Sunuda belirtim Zahir Hocamızın memleketimize emeği çoktur bunu kimse inkar edemez.Ama bu onun her konuda haklı olduğu şeklindeki düşüncelerini haklı çıkartmaz. Zahir hocamızın 3 fakültemiz olacaktı diyor Sivasın hangi ilçelerinde kaç fakülte var .Sivasın en büyük 7 ilçesinin nufusları toplamı bizim 8 katımız Sivas insanı buna müsade edermiydi bilmiyorum...Birde öğrencilerimiz için Ş.karahisar da çok güzel olanaklar sunduk gibi Cumhuriyet Üniversitesi zamanında pembe tablo çizmesine Saygılarını koruyan Giresun Üniversitesini savunan arkadaşlara teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."