Anahtar Kelimeler: ŞAKASI ! KARANTİNA

ŞAKASI YOK! 19 EVDE KARANTİNA

Şebinkarahisar’da 19 ev koronavirüs tedbirleri kapsamında karantina altına alındı.
KORONAVİRÜS 19.02.2021 14:45:00 2411 0

Şebinkarahisar Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun Kaymakam Taner Bolat başkanlığında toplanarak pandeminin yayılım sürecinin artması üzerine ilçemize bağlı 19 evde karantina uygulamasına geçilmesi kararını aldı.

Buna göre Şaplıca Köyünde 8, Yaycı Köyünde 1, Tamzara Mahallesinde 6, Bülbül Mahallesinde 2, Yavuz Selim ve Fatih mahallelerinde ise 1 evde 15 Şubat Pazartesi gününden itibaren karantina uygulaması başlatıldı.

Açıklanan evlerde ikinci bir emre kadar karantina uygulanacağının aktarıldığı açıklamada, Kovid-19 sebebiyle karantinaya alınan evlerde ikinci bir değerlendirmeye kadar evlere giriş ve çıkışların durdurulmasına karar verildiği bildirildi.

Kaymakamlık'tan yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Başta İlçe Jandarma Komutanlığı olmak üzere kolluk kuvvetlerimizle sorumluluk sahasına bakılmaksızın yeterli ve gerekli tedbirlerin planlanmasına, karantinaya tabi olan vatandaşlarımızın talimatlara aykırı davranmaları ve karantina kurallarına uymamaları halinde 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 282. ve 284. Maddesi gereğince haklarında gerekli işlemlerin yapılarak Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına; Para teslimleri zarf içerisinde teslim edilecek, teslim sonrasında toplu tutanaklar tanzim edilerek ilgili kuruma teslim edilmesine, teslim esnasında sadece fotoğraf çekilerek mal/malzeme veya para kapıya bırakıldıktan sonra zile basılarak uzaktan fotoğraf çekilmesine, sosyal mesafe kuralına riayet edinmesine karar  verilmiştir.”