ŞAHİN: "EĞRİBEL TÜNELİ´NDE SIKINTI YOK"

Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Eğribel Tüneli ile ilgili ise korkulan bir durumun olmadığını söyledi.
12.11.2019 16:45:25 429 0

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, İl Genel Meclisi Üyeleri içerisinden oluşturulan komisyonun Eğribel Tüneli inşaatı ile ilgili yaptığı inceleme sonuç raporunun henüz meclise gelmediğini belirterek, ?Karayolları yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde tünelin yapımı ile ilgili bir sıkıntının olmadığını öğrendik. Zaten ikmal inşaat ihalesi de yapıldı. Yakında çalışmalar başlayacak? dedi.

ÖZEL İDARE BÜTÇESİ 71.5 MİLYON LİRA

Bütçede geçen yıla göre 6.5 milyon liralık artış sağlandığını belirten Meclis Başkanı Ahmet Şahin, Giresun İl Genel Meclisi İl Özel İdaresi tahmini bütçesini 71 milyon 500 bin lira olarak belirlendiğini söyledi.

İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, belirlenen tahmini bütçenin detaylarının görüşülmesi amacıyla meclis bütçe plan komisyonuna havale edildiğini, komisyonun çalışmalarını ay sonuna kadar tamamlayarak bütçeyi yeniden meclise sunacağını söyledi. Meclis Başkanı Şahin, İl Özel İdaresi´nin geçen yıl ki bütçesinin 65 milyon lira olarak gerçekleştiğini belirterek bu yıl ki bütçede 6 milyon 500 bin liralık bir artışa gidildiğini kaydetti. Şahin, İl Özel İdaresine belirlenen bütçenin dışında 2020 yılı için 70 milyon lira da KÖYDES den gelmesinin beklendiğini ifade etti.