ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Şebinkarahisar´da öğretmenlere Robotik Kodlama Eğitimi verilecek.
GÜNCEL 6.09.2019 14:43:38 116 0

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kodlama eğitiminin dijitalleşme çağında günümüzün önde gelen konularından birisi olduğunu belirtti.

Şebinkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nova Araştırma Geliştirme Uzaktan Eğitim Merkezi (NOVARGE)  ve Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesiyle imzalanan protokol ile ilçemizde görev yapan öğretmenlere ?´Robotik Kodlama Eğitimi´´ verilecek.

THK Üniversitesi uzmanları tarafından uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek  eğitimler NOVARGE tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün belirleyeceği en az 20 personele verilecek. eğitim sonunda katılımcılara Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı ´Robotik Kodlama Eğiticinin Eğitimi´ sertifikası verilecek.

STK´LARDAN PROJEYE DESTEK

Yaklaşık 4 ay süreceği belirtilen eğitimler kapsamında projenin gerçekleşmesi için Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Şebinkarahisar Kültür ve Sanat Derneği eğitimin sponsorluğunu üstlenerek projeye destek verdi.

"ÖĞRETMENLERE FIRSAT OLACAK"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kaymakamı Taner Tengir, "Son derece önemli bir konu olan kodlama eğitimini çocuklarımıza vermeden evvel öncelikle öğretmenlerimizin bu eğitimi almaları gerektiği düşüncesindeyim. THK Üniversitesi uzmanlarının eğitim vereceği bu projeyi öğretmenlerimiz için bulunmaz bir fırsat olarak görüyor,öğretmenlerimizin bu fırsatı çok iyi değerlendireceklerini düşünüyorum." diyerek projeye destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.