ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK
Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan proje kapsamında Şebinkarahisar´da öğretmenlere Robotik Kodlama Eğitimi verilecek.
Tarih: 6.9.2019 14:43:38/ 342okunma / 0yorum

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, konuyla ilgili yaptığı açıklamada kodlama eğitiminin dijitalleşme çağında günümüzün önde gelen konularından birisi olduğunu belirtti.

Şebinkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nova Araştırma Geliştirme Uzaktan Eğitim Merkezi (NOVARGE)  ve Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesiyle imzalanan protokol ile ilçemizde görev yapan öğretmenlere ‘´Robotik Kodlama Eğitimi´´ verilecek.

THK Üniversitesi uzmanları tarafından uzaktan eğitim yöntemiyle verilecek  eğitimler NOVARGE tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün belirleyeceği en az 20 personele verilecek. eğitim sonunda katılımcılara Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı ´Robotik Kodlama Eğiticinin Eğitimi´ sertifikası verilecek.

STK´LARDAN PROJEYE DESTEK

Yaklaşık 4 ay süreceği belirtilen eğitimler kapsamında projenin gerçekleşmesi için Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Şebinkarahisar Kültür ve Sanat Derneği eğitimin sponsorluğunu üstlenerek projeye destek verdi.

"ÖĞRETMENLERE FIRSAT OLACAK"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Kaymakamı Taner Tengir, "Son derece önemli bir konu olan kodlama eğitimini çocuklarımıza vermeden evvel öncelikle öğretmenlerimizin bu eğitimi almaları gerektiği düşüncesindeyim. THK Üniversitesi uzmanlarının eğitim vereceği bu projeyi öğretmenlerimiz için bulunmaz bir fırsat olarak görüyor,öğretmenlerimizin bu fırsatı çok iyi değerlendireceklerini düşünüyorum." diyerek projeye destek veren sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
CEZAEVİ UNUTULDU MU?
26 Eylül 2017 tarihinde ihalesi yapılan ancak daha sonra iptal edilen Şebinkarahisar´da yapılacak bölge cezaevinden 2 yıldır ses çıkmadı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
19 Eylül Gaziler Günü, Şebinkarahisar´da da kutlandı. Şebinkarahisar Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen törene ilçe protokolünün yanı sıra gaziler ve vatandaşlarda katıldı.
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
OZAN ARİF´İN İSMİ SOKAĞA VERİLSİN ÖNERİSİ
Türküleriyle tanınan halk ozanı Ozan Arif´in ismini Şebinkarahisar´da bir sokağa verilmesi isteniyor.
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
GÜNEŞ ENERJİ SANTRALLERİ YAYGINLAŞTIRILACAK
2019 yılında 43 projeye onay verilerek, yatırımcılara 55 milyon hibe desteği sağlandı.
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
VALİLİK´TEN ALUCRA´DAKİ ASFALT PLENTİ AÇIKLAMASI
Valilik açıklamasında "İdaremizin yapmış olduğu sözleşme ve eklerinde asfalt plenti ve ekipmanlarının Alucra Belediyesine ait olduğuna dair herhangi bir belgeye rastlanmamıştır." ifadeleri kullanıldı.
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR İSTİYOR, DİĞER İLÇELER ALIYOR
Şebinkarahisarlıların, verilen sözlerin yerine getirilmesini beklerken, Giresun´un sahil ilçelerinin yanı sıra komşu ilçelerimiz de önemli yatırımlara kavuşmaya devam ediyor.
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
TÜNEL İNŞAATINDAKİ SON İŞÇİLER DE İŞTEN ÇIKARILDI
Eğribel´deki tünel inşaatında görevli, şantiye ve tünel şefinin de için de olduğu toplam 8 kişi işten çıkarıldı. Tünel şantiyesinde sadece 2 bekçi kaldı.
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
1 UZMAN, 10 PRATİSYEN HEKİM ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesine açılan 9 pratisyen ve 1 uzman doktor, Toplum Sağlığı Merkezine ise 1 pratisyen doktor olmak üzere toplam 11 doktor ataması yapıldı.
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
TOKİ EVLERİ SAHİPLERİNE TESLİM EDİLDİ
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı´nca Şebinkarahisar´da yapımı tamamlanan konutlar hak sahiplerine teslim edildi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."