´ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ´ BAŞLADI
Türk Hava Kurumu Üniversitesi onaylı ´Robotik Kodlama Eğitimi´ verilmeye başlandı.
Tarih: 1.10.2019 15:58:59/ 505okunma / 0yorum

Şebinkarahisar´da Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Novarge Uzaktan Eğitim Merkezi işbirliği ile öğretmenlere ´Robotik Kodlama´ eğitimi verilmeye başlandı.
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği, İstanbul Şebinkarahisar Vakfı, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İşadamları Derneği ve Şebinkarahisar Kültür ve Sanat Derneği´nin destekleriyle gerçekleşen robotik kodlama eğitimi ilçemiz Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşiyor.

Yaklaşık 4 ay sürecek Robotik Kodlama Eğitimlerin ilk aşamasında yüz yüze eğitim alan öğretmenler, ikinci aşamada ise uzaktan eğitim yöntemiyle eğitimlerini sürdürecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hatice Özkan, öğretmenlerin eğitimleri tamamlanmasıyla birlikte ilçedeki her okulda 20 öğrenci, ilçe genelinde ise yaklaşık 400 öğrenciye de robotik kodlama konusunda ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Robotik Kodlama Eğitimlerini veren Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Öğretmeni Erdal Delebe, gazetemize yaptığı açıklamada, "Öğrencilerin ihtiyaçlarını göz önüne alarak çağımızın gerektirdiği robotik kodlama eğitimi adı altında sunulan çalışmalarla öğrencilerimizin ihtiyaçlarını birleştirmeye çalışıyoruz. Öğretmenlerimizin alacağı ´Robotik Kodlama Eğitici Eğitimi Sertifikası sayesin-de öğrencilerine yönelik sadece robot yapma adına değil çeşitli teknolojik ürünleri de geliştirmeleri için bir fırsat olacak." dedi.

Robotik kodlama eğitimlerinin genç öğretmenlerle birlikte öğrencilere ve onların ailelerine de yansıyacağını belirten Delebe, şöyle dedi: "Burada robotik kodlama eğitimi dediğimiz şey insan gelişimine direk katkısı olan ve belki 20 yıl sonra ekonomimize direk katkısı olacak ürünleri nasıl üreteceğimizi ve programlamaya başlayacağımızı biz burada bir emekleme adımı olarak attık. Hem burada toplumun bilinçlenmesi hem de ülkemizin diğer illeri ve ilçelerine fırsat eşitliği sunmak adına bu eğitimlere başladık."

Robotik Kodlama Eğitiminin Giresun´da ilk kez başlatıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Hatice Özkan, ise "Robotik Kodla-ma Eğitimine farklı branşlardan 20 öğretmenimiz faydalanabilecek. Öğretmenlerimin hem 2023 eğitim vizyonuna uyumunu sağlayabilmek, hem de edindikleri bilgileri eş zamanlı olarak öğrencilerimize aktarabilmesi açısından oldukça önemli. Bu eğitim sayesinde başarıyı daha hızlı yakalayacaklarına inanıyorum. Öğretmen ve öğrencilerimiz düşünme becerileri gelişecek, çözüm odaklı bakabilmeyi öğrenecekler." ifadelerini kullandı.

Eğitimlere maddi destek sağlayan Şebinkarahisarlı sivil toplum kuruluşlarına teşekkür eden Özkan, eğitim sonunda üretilecek projelerin sergileneceğini de sözlerine ekledi.

Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ROBOTİK KODLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR
Uzun bir süredir yapım çalışmaları duran Eğribel Tünel inşaatı için ikmal ihalesinin yapıldığı açıklandı. Tüneldeki çalışmaların gelecek ay başlanacağı öğrenildi.
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
ÖDÜLLÜ KİTAP OKUMA YARIŞMASI
İlçemizde öğrenci ve vatandaşlara yönelik ödüllü kitap okuma yarışması düzenlenecek.
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
´İLETİŞİMDE USTALIK EĞİTİMİ´ TAMAMLANDI
Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları tarafından başlatılan İletişimde Ustalık Eğitimi sona erdi.
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
TZOB HEYETİNDEN İNCELEME
Türkiye Ziraat Odaları Birliği teknik Müşavirleri Bülent Uyanık ve Neşe Tezer´den oluşan araştırma heyeti ile Giresun Ziraat Odası İl Koordinasyon Başkanı Abdullah Şahin, Şebinkarahisar´da incelemelerde bulundu.
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
ÇAMOLUKLULAR, YÜKSEKOKULUNA SAHİP ÇIKIYOR
Geçen hafta ulusal basında da yer alan ve Çamoluk Meslek Yüksekokulunun (MYO) öğrenci azlığına dikkat çekip "Dağ Başındaki Okul" olarak adlandırılan Alucra Turan Bulutçu MYO Çamoluk Yerleşkesine Çamoluklulardan tepki geldi.
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ
Tamzara Dokuması Giresun Öğrenme Şenliği´nde Tanıtıldı
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
NİHAYET O DOKTOR ATANDI
Şebinkarahisar Devlet Hastanesi´nde uzun zamandır beklenen anestezi doktoru nihayet atandı.
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
ŞEBİNKARAHİSAR SEZONUN İLK MAÇINA ÇIKIYOR
Giresun Büyükler 1. Amatör Küme´de mücadele eden Şebinkarahisar Belediyespor Futbol Takımı, 2019-2020 sezonunun ilk maçını deplasmanda Boztekkespor ile oynayacak.
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
2019 KÖYDES ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI
Tengir: Köylerin diğer sorunlarının 2020 yılındaki KÖYDES programıyla giderileceğini söyledi.
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."