Anahtar Kelimeler: REŞADİYE DOĞALGAZLA TANIŞACAK

REŞADİYE DOĞALGAZLA TANIŞACAK

76 kilometrelik hat ile Niksar'dan Reşadiye'ye doğalgaz verilecek.
GÜNCEL 13.11.2020 14:00:00 4447 0

Vatandaşlar doğalgazın ilçemizde yatırım programına alınmasını istiyor.

İlçe halkı, Şebinkarahisar'ın vilayetlik döneminde ilçelerimiz olan hemen yanı başımızdaki kentlerden geçen doğal gaz boru hattından faydalanamadığını belirterek, ilçeye doğal gaz çekilmesi taleplerini ısrarla sürdürüyor.

Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, 76 kilometrelik ana doğalgaz hattında sona yaklaşıldığını söyledi.

Reşadiye ilçesinde doğalgaz verilmesi için başlatılan çalışmaların kış mevsimine kadar tamamlanması planlanıyor.  Niksar ilçesinden Reşadiye ilçesine getirilen 76 kilometrelik hattın bin 800 metrelik son etabında çalışmalar hızla devam ediyor. Çevresi doğalgaz bağlanan ilçelerle sarılı olan Şebinkarahisar'da ise gerek Şiran'dan gerekse Suşehri'nden doğalgaz verilemiyor.

Reşadiye Belediye Başkanı Mustafa Yılmaz, ana hatla birlikte Çermik Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesinde devam eden çalışmaları yerinde inceledi. İlçenin doğalgazla buluşturulması için yoğun bir çaba içerisinde olduklarını dile getiren Başkan Yılmaz, "Yüklenici firma tarafından hatların kazılması ve döşenmesi için gerekli çalışmalarda sona gelindi. Taşlıca köyümüz mevkiindeki en zorlu yer olarak görülen tepede boruların döşenmesi ve kapatma işlemleri yapıldı. Şu an için doğalgaz boruları test aşamasında. Bunun içinde Bereketli Beldesinde devam eden test çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alıyoruz. Hızlı bir şekilde borulardaki test işlemleri tamamlanarak doğalgazı ilçemize getirmeyi hedefliyoruz" dedi.