ÖZTÜRK: EĞRİBEL TÜNELİ DURMADI, ÖDENEĞİ GELDİ

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, ulaşım konusunda Giresun'un tüm ihtiyaçlarının bilindiğini söyledi.
GÜNCEL 15.01.2021 14:17:00 1897 0

Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaret eden AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk ve Kadir Aydın, dernek başkanı Bekir Bayram ile sohbet ederek, tüm gazetecilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Öztürk ve Aydın daha sonra gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtladı.

Öztürk, Giresun’daki Karayolları yatırımları konusundaki soru üzerine, il genelinde başlamış tüm kara yolu projelerinin devam ettiğini belirterek, bir süre önce Giresun’u ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile ulaşımla ilgili tüm projeleri gözden geçirdiklerini söyledi.

Bunun yanı sıra Karayolları Genel Müdürünü ziyaret ederek, ildeki tüm yolları da tek tek gözden geçirdiklerini ifade eden Öztürk, şunları aktardı:

"Tünel inşaatı devam ediyor"

“Zaten 22 Ağustos’taki sel felaketinden sonra her Bakanlar Kurulu toplantısında Giresun gündeme geliyor. Ulaşım projelerinde 2021 ödeneklerinden ne gerekiyorsa verilecek. ‘Eğribel Tüneli durdu’ dediler devam ediyor, ödenek verildi. Dereli-Giresun arası yol için ödenekler aktarıldı, inşallah 2021 yılı sonunda bitecek.”

Ziyarete AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, İl Başkan Yardımcısı Yener Türk ve Merkez İlçe Başkanı Mehmet Başer de katıldı.