ÖZTÜRK "YIL SONUNA KADAR İKMAL İHALESİ YAPILACAK"

Adalet ve Kalkınma Partisi Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, yıl sonuna kadar en kötü ihtimalle ikmal ihalesinin yapılacağını söyledi.
GÜNCEL 6.09.2019 14:47:15 42 0

Giresun Gazeteciler Derneği´ni ziyaret ederek açıklamalarda bulunan Öztürk, 11 bin 810 metrelik Eğribel Tüneli´nde kazılması gereken 90 metrelik alan kaldığını anımsatarak, şunları söyledi:

"İç betonlamasının yapılması için ikmal ihalesinin yapılması gerekiyor. Şu anda çalışma yok, sadece 90 metre kazıyla birlikte betonlanması kaldı. Bakanlıktan talep ettik, inşallah ikmal ihalesi yakında yapılacak. Bakanlığın bize söylediği yıl sonuna kadar en kötü ihtimalle ikmal ihalesi yapılacak."

?YOLUN UZUN SÜRDÜĞÜ  ŞEKLİNDE ELEŞTİRİLER VAR?

Giresun-Dereli yolunun yapımının devam ettiğini belirterek, kamuoyunda yolun yapımının uzun sürdüğü şeklinde eleştiriler olduğunu aktardı.

Dereli-Giresun yolunun yapımına 2012´de başlandığını hatırlatan Öztürk, şöyle devam etti:

"Elbette bu yıl bitirilmesi hedefleniyordu ancak iki kez yolu alan firmanın ihalesi iptal edilip firma değişikliğinin olması, şantiyelerin kaldırılıp yeni şantiyelerin kurulması, Danıştay, Kamu İhale Kurumu süreçleri, süreci uzatmış oldu. Süreci ilgili kurumlarla koordine ediyoruz. Dereli yolunda çalışmalarımız devam ediyor."

Yıl sonu itibarıyla büyük oranda yolun bitirilmesinin hedeflendiği ancak bu sürenin uzayabileceğini aktaran Öztürk, "Dereli yolunu büyük oranda toparladık, en kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Tünelleri açıldı, viyadükleri yapıldı, büyük oranda tamamlandı, kalanının tamamlanması çok büyük bir şey değil." dedi.