OZAN ARİF´İN VEFATI HEMŞEHRİLERİNİ ÜZDÜ
Alucralı hemşehrimiz ´Ozan Arif´in hayatını kaybetmesi, memleketi Alucra´da da üzüntüyle karşılandı.
Tarih: 15.2.2019 14:47:57/ 331okunma / 0yorum

Ahmet Yeles

Alucra Belediye Başkanı Asım Kaymakçı, yaptığı açıklamada, Ozan Arif´in Alucra´yı hiç bir zaman unutmadığını söyleyerek, "Alucra aşığı bir hemşehrimizdi. Vefatı bizleri de derinden üzdü. Alucra´nın, önemli bir değerini, ozanını kaybetti. Acil ve ivedilikle Meclis kararı alacağız. Ozan Arif ismini ilçemizde yaşatacağız." şeklinde konuştu.

Kaymakçı, 16 Şubat Cumartesi günü Samsun´da defnedilecek olan Ozan Arif için Alucra ilçesinden otobüs kaldıracaklarını ve köyünden mezarı için toprak götüreceklerini belirtti.

Yükselen Köyü Muhtarı Şükrü Pamuk ise Ozan Arif´le ilgili olarak "Köyümüzün gururuydu. Köylüleri olarak üzüntülüyüz." dedi.

OZAN ARİF KİMDİR?

Giresun´un Alucra İlçesine bağlı, şimdiki ismi ile Yükselen eski adı ile Hapu Köyünde 10 Haziran 1949´da doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun´da bitirdi. 1970´de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun´un Devgeriş köyünde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere dokuz yıl hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya´da yaşadı. Özellikle milliyetçi kesimin son derece beğendiği, tutkuyla dinlediği gür sesli ozandı. Türkülerinde Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten ülkücü bir ozandı.
Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."