Anahtar Kelimeler: OYALANIYOR MUYUZ?

OYALANIYOR MUYUZ?

Büyük-küçük demeden bir çok ilçe doğalgaza kavuşurken Şebinkarahisar oyalanıyor mu?
GÜNCEL 12.01.2021 14:02:00 1912 0

Doğalgaz hizmetinden mahrum bırakılan Şebinkarahisarlılar, verilen sözlerin tutularak, yıllardır talep ettiği doğalgaz hizmetinin yerine getirilmesini bekliyor.

2009 yılında doğalgaz bağlanan Suşehri ile birlikte son yıllarda diğer komşu ilçelere Kelkit,  Şiran, Reşadiye, Refahiye gibi ilçelerden sonra bu yıl da Bulancak ve Keşap ilçeleri de bu önemli hizmete kavuştu.   Dereli ve Doğankent ilçelerinde de yakında doğalgaz çalışmaları başlayacağı ifade ediliyor.

Keşap’ta doğalgaz sevinci yaşanıyor. Doğalgaz çalışmalarını sonuçlandıran Keşap ilçesinde doğalgaz ateşi yandı.

Keşap’ta doğalgaz abonelik işlemlerini tamamlayan vatandaşlar doğalgaz kullanımına başladı.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür  “Keşap artık doğalgaz ile ısınıyor." dedi. Başkan Emür ilçelerinde ilk kez gazı yanan evleri ziyaret etti.

Başkan Emür "Verdiğimiz yoğun emeğin karşılığını, ısınan hanelerde, yanan ocaktaki mavi alevde görerek mutluluğumuzu pekiştirdik. Hemşerilerimize vermiş olduğumuz sözü tutmanın sevincini yaşıyoruz." dedi.

"Doğalgaz ile demlenen çayın tadı da bir başka oluyor"

Keşap'ta doğalgaz bağlanan evlere misafir olan Başkan Emür, "Doğalgaz ile demlenen çayın tadı da bir başka oluyor." diyerek "Çevre dostu olan doğalgazın ciddi avantajlarını göreceğiz. Hem çevre sağlığına katkısıyla hem de ekonomik katkısıyla. Keşap’ın kışları daha temiz bir havası olacak, hava kirliliğini önleyecek. Keşap’ı her daim bir adım daha öteye taşımak için inandığımız yolda yürümeye ve çalışmaya devam edeceğiz." dedi.