ÖSYM BAŞKANI AYGÜN´DEN DESTEK SÖZÜ

BAŞKANI PROF. DR. HALİS AYGÜN: ´OKULLARIMIZIN GÜÇLENMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ´
GÜNCEL 16.08.2019 14:16:04 250 0

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, festival alanında yaptığı konuşmada, Şebinkarahisarlı bir eğitimci olarak da elimden gelen bütün gayreti göstereceğini söyledi.

Prof. Dr. Aygün konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Giresun Üniversitesine bağlı olarak 4 yıllık yüksekokulumuz, 2 tane de meslek yüksekokulumuz var. Onun gelişiminin kuruluşundan beri de takip ediyorum.  Bundan sonra da okullarımızın daha güçlenmesi ve eğitim imkanlarının daha da artması için de ÖSYM Başkanı olarak bizlere ne görev düşüyorsa, burada milletvekillerimiz var, onların destekleriyle, biz de elimizden geleni yapmak için bütün gayreti gösteririz." dedi.

"Şebinkarahisar´ın bir evladı olarak konuşmak istiyorum."

Her sene bir bayramı Şebinkarahisar´da geçirdiğini söyleyen Prof. Dr. Aygün,  Şebinkarahisarlı gençlere da önemli mesajlar verdi.

Aygün, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Ben Şebinkarahisar´ın Altınçevre Köyünde doğdum ve burada büyüdüm. İlkokulu o köyde okudum ve  Şebinkarahisar Lisesi´nden mezun oldum. Daha sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi ve ardından Londra Üniversitesi´nde doktora yaptım. Neden bunu söylüyorum. Şebinkarahisar´ın gençleri, istedikten sonra başarabilirler. Biz tarlada reçberlik de yaptık, çobanlık da yaptık. Şebinkarahisarlı gençlerimiz de istedikten sonra başarabileceklerini bilmelerini istiyorum."