ORGANİK TARIM TURİZMLE BULUŞACAK
Ceviz ve dutuyla ünlü ilçemizde son yıllarda artan organik tarım meyvelerini vermeye başladı.
Tarih: 17.9.2019 15:44:58/ 763okunma / 0yorum

Verimli topraklara sahip olan ilçemizde karpuzdan kavuna, çilekten domates ve fasulyeye birçok sebze ve meyve organik olarak yetiştiriliyor.

Şebinkarahisar´da inanç, kültür ve doğa turizminin ardından sıranın tarım turizmine geldiğini belirten Giresun Turizm Altyapı Hizmet Birliği Müdürü Tamer Uzuner, ilçedeki bağlarda, kimyasal gübre ve ilaç kullanılmadan birçok meyve sebze yetiştirildiğini söyledi. Haziran ayında fasulye ile başlayan tarımın bugünlerde karpuz hasadıyla devam etiğini ifade eden Uzuner, “2020 sezonu için Avutmuş Mahallesinde turizm amaçlı tarımsal ürünler için bir çalışma başlatacağız. Gelen turist atalık tohumlar ile tarımı dinleyecek, uygulayacak, ürünlerden kendisi toplayıp satın alabilecek. 2020 sezonunda 20 tur otobüsü hedefi ile başlayacağımız proje hem ekolojik tarımı destekleyecek hem de üreticinin ürününün yerinde satılmasını sağlayacak. 2021 yılında tarımsal ürünlerin geleneksel yöntemlerle katma değerli ürünler haline gelmesi için atölye çalışmaları başlatacağız” dedi.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: ORGANİK TARIM TURİZMLE BULUŞACAK
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."