GÜNCEL 22.10.2019 16:37:31 312 0

ÖĞRENME ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Tamzara Dokuması Giresun Öğrenme Şenliği´nde Tanıtıldı

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Giresun Öğrenme Şenliği düzenlendi.

17 Ekim Perşembe günü Giresun Atatürk Meydanında gerçekleştirilen Öğrenme Şenliği´nde Tamzara Dokuması da yerini aldı.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları´nın da katılımıyla başlayan Öğrenme Şenliği´nin açılışında bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu; Hayat Boyu Öğrenmenin; yaşam boyu hayatın her alanında varlığını sürdüren ve yerel hayatın her aşamasında gerçekleştirilen bir eğitim faaliyeti olduğunu söyledi.

Ülkemizde hayat boyu öğrenmeye katılımın iller arasında farklılıklar gösterdiğini belirten Tosunoğlu, katılım oranlarının düşük olmasının temel sebeplerinden birinin eğitim fırsatları konusunda halkın yeterince bilgi sahibi olmaması olduğunu, bu nedenle geniş halk kitlelerini öğrenme fırsatları konusunda bilgilendirecek ve meraklandıracak organizasyonlara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Hayat Boyu Öğrenme faaliyetleri kapsamında ilimizin, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında nüfusa oranla en fazla kurs gerçekleştiren il olduğunu belirten Tosunoğlu, ?17-18 Ekim tarihlerinde iki gün sürecek olan Giresun Öğrenme Şenliğinde, halk eğitimi merkezlerimizin gerçekleştirdiği faaliyetler ve ortaya çıkan eserler, hazırlanan stantlarda sergilenerek vatandaşlarımızın ilgi ve beğenisine sunulmuştur. Bu bağlamda; Hayat Boyu Öğrenme faaliyetlerimiz toplumun her kesimini kapsayacak şekilde artarak devam etmektedir? dedi.

Şenliğe Şebinkarahisar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü de Tamzara Dokuması ile stant açarak ziyaretçilerini kabul etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 15 Halk Eğitimi Merkezi ve 5 okulumuzun yanı sıra, kamu kurum ve kuruluşlarının katılımı ile gerçekleşen Öğrenme Şenliğinde, hazırlanan stantları gezen Vali Sarıfakıoğulları, stantları tek tek ziyaret ederek faaliyetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.