YAŞAM 20.12.2019 12:08:00 2218 0

ÖĞRENCİLERDEN ÖRNEK PROJE

​​​​​​​1 yıl boyunca topladıkları atık kağıtları satarak, yardım kuruluşlarına destek oldular.

Şebinkarahisar Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri projeleriyle örnek oldular.

Sosyal Bilimler MYO İnsan Kaynakları Yönetimi Programı öğrencileri tarafından, Öğr. Gör. İsmail Alici'nin verdiği Girişimcilik Dersi bünyesinde gerçekleştirilen "Kağıtlar Çöp Değildir." Sosyal Sorumluluk Projesini başarı ile sonuçlandırdılar.

Projeden elde ettikleri gelirleri, Çocuk Esirgeme Kurumu, Yeryüzü Doktorları, İHH İnsani Yardım Vakfı, LÖSEV ve Darülaceze Başkanlığına bağışladılar.

Hem bir toplumsal bilincin oluşması hem de sosyal girişimcilik örneği olması amaçlanan proje gönüllülük esasıyla yaklaşık 1 sene sürdü.

Toplanan Atık Kağıtlar

Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı'nın da destekleriyle ilçemizdeki 75 toplama noktasında süren proje kapsamında öğrenciler her hafta atık kağıtları toplayarak biriktirdiler. Bir sene süren projenin sonunda toplanan 4 ton atık kağıtlar, atık toplama firmasına satılarak elde edilen gelirleri öğretmen ve öğrencilerin de katkılarını dahil ederek önceden belirlenen yardımlaşma derneklerine ve vakıflarına bağışlandı.

 Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Bu vesileyle geleceğimizin korunmasına adına yapılan bu projenin gelecek nesillerimize birer bilinç ve şuur aşılanması, projenin üstlenicisi olan Okulumuzun İnsan Kaynakları Yönetimi Programı öğrencilerine özellikle teşekkürlerimizi sunar, hayatlarında başarılarını dileriz. Geleceğimizi inşa ederken çevreyi daha fazla düşünen insanların/projelerin artmasına önayak ayak olduysak ne mutlu bize." ifadeleri kullanıldı.