"NÜFUS HİZMETTE ÖNEMLİ GÜÇ"

​​​​​​​Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, ilçeye atanacak memur, açılacak yeni kurum ve kuruluşlar, hastaneye atanacak doktor sayısı gibi durumların nüfusla belirlendiğini  söyledi.
GÜNCEL 13.12.2019 15:12:00 733 0

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 31 Aralık tarihinde sona erecek olan nüfus sayımı öncesi yazılı basın açıklaması yayınladı.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İlçe nüfusunun ekonomik, sosyal-kültürel açıdan gelişme ve kalkınmasına, iş ve istihdam başta olmak üzere ticaret, sağlık, eğitim ve enerji, alt yapı ve kaliteli belediye hizmetleri gibi unsurların ivme kazanmasına doğrudan etki ettiğini söyleyerek ilçemizde ve gurbette yaşayan hemşehrilerimizden destek vermelerini istedi.

Göreve geldiği günden bu yana tek hedeflerinin Şebinkarahisar'da değişim, gelişim ve dönüşüm yaratmak olduğunu söyleyen Yılancı, "Bir yandan görevimiz olan hizmetleri sizlere sunarken bir yandan sosyal alanlar yaratmak, doğalgaz gibi büyük projeleri sizlerin hizmetine getirmek için çaba ve gayret sarf ediyoruz." dedi.

"NÜFUSUN SADECE BELEDİYE'YE KATKISI YOK"

Özellikle sosyal medyada nüfus taşıma işleminin ‘yalnız belediye gelirlerine katkısı olduğu yönünde yanlış ve noksan bir algı olduğunu belirten, Yılancı,  ilçeye atanacak her memur, açılacak yeni kurum ve kuruluşlar, hastaneye atanacak doktor sayısı gibi durumların Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi  verileri ile gerçekleştiğini vurguladı.

"VATANDAŞLIK GÖREVİDİR"

Özellikle yaz aylarında ilçe nüfusunun 3-4 katına çıktığını söyleyen Yılancı, yaptığı açıklamasında "Belediye olarak kış aylarına kadar bu reel olmayan nüfusa her konuda hizmet götürüyoruz.Bu sebeple yılın yaklaşık 8-9 ayını ilçemizde, köylerimizde geçiren gurbetçilerimizden bu konuda özellikle hassasiyet göstermelerini rica ediyorum. Tüm bunların yanı sıra bir ilçede, bir şehirde yaşayan reel nüfusu gerçek anlamda tespit edebilmek, güvenlik gibi diğer konular için de ikamet değiştiren her T.C. vatandaşının ilk 20 (iş) gün içerisinde yaşadığı noktaya ikametgâhını taşıması bir vatandaşlık görevidir." ifadelerini kullandı.