Anahtar Kelimeler: MÜDÜR BULUT’ AÇIKLAMASI

MÜDÜR BULUT’TAN PCR AÇIKLAMASI

Giresun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Bulut, PCR sonuçlarının açıklanmasında gecikmeler yaşanmasının üzerine açıklamalarda bulundu.
KORONAVİRÜS 28.09.2021 11:58:00 337 0

Konu ile ilgili yazılı açıklamalarda bulunan Müdür Bulut; "İlimizde Covid-19 hasta yoğunluğu, aşısız grubun zorunlu ve rutin testleri ve yurtdışına çıkacak vatandaşlarımızın yaptırması gereken testlerin yoğunluğu kaynaklı test sayılarının artışı nedeniyle, PCR sonuçlarında gecikmeler yaşanabilmektedir. Yurtdışına gidecek tüm vatandaşlarımızın test verdiği her noktada 36 saat öncesinden test verilmesi gerektiğiyle ilgili uyarılar yapılmaktadır.

Özellikle yurtdışı planlamaları olan vatandaşlarımızın bu yoğunluğu göz önünde bulundurarak en geç 36 saat öncesinde PCR örneklerini vermeleri gerekmektedir. İlimizde pandemiyle mücadelede, yoğun bakım, servis ve ayaktan takibi yapılan hastalarımızın tedavi ve takip süreçleri, filyasyon çalışmaları, laboratuvar hizmetlerimiz; maksimum sağlık çalışanımız ve maksimum efor ile yürütülmekte ancak bu çabaya rağmen zaman zaman aksaklıklar yaşanabilmektedir. Vatandaşlarımızdan ricamız, biz sağlık çalışanları olarak pandemiyle mücadelemizi sürdürürken, gereksiz test yoğunluğu oluşturmamak adına erken aşamada aşılarını almalarıdır." ifadelerini kullandı.