MİNNETTARIZ 

Şebinkarahisar'da da vatandaşlar balkonlarından alkışlarla sağlık çalışanlarına destek verdi.
GÜNCEL 24.03.2020 14:34:00 390 0

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve son günlerde Türkiye’de de etkisi hissedilmeye başlayan korona virüsle mücadelede Sağlık Bakanlığı’na bağlı çalışan sağlıkçıların özverili çalışmalarına destek amacıyla sosyal medyada başlatılan kampanyayla saat 21.00’da tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de vatandaşlar balkondaydı. Saat 21.00’da balkonlara çıkarak sağlık çalışanlarını alkışlayan vatandaşlara Şebinkarahisar Devlet Hastanesi’nde çalışan sağlık personelleri de alkışlarıyla destek verdi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN 'EVDE KAL' MESAJI

Şebinkarahisar Devlet Hastanesi'nde çalışan sağlık çalışanları da ilçemizde yaşayan vatandaşlara seslenerek evde kalmalarını istedi.

Sağlık çalışanları, "Biz sizin için burada kalıyoruz. Siz de bizim için lütfen evde kalın" yazılı kağıtlarla sosyal medyada paylaştıkları fotoğraflarla vatandaşlarımızdan destek istedi.

HASTANEDE TRİAJ KURALLARI

Şebinkarahisar Devlet Hastanesi Müdürü Sedat Kesmez ise yaptığı açıklamasında Hastanenin acil servisinde hasta kabulünde triaj kurallarının uygulanacağını söyledi.

Hasta yakınlarının mecbur olmadıkça içeriye alınmayacağını belirten Kesmez, “Yüksek ateş, başağrısı, nefes almada zorluk, boğaz ağrısı varsa ilk girişteki görevliye söyleyiniz. Bu uygulama herkesi korumak adına alınmıştır. Lütfen sizi yönlendiren görevlilerimizin komutlarına, ve kurallara uyunuz. Mecbur kalmadıkça evinizden çıkmayınız.”