MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE TABLET BAĞIŞI

Ülke genelinde uygulanan uzaktan eğitim sürecinde, erişime imkanı olmayan öğrencilere ulaştırılmak üzere yardımsever iş insanları tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne toplam 172 adet tablet bağışı yapıldı.
EĞİTİM 29.12.2020 13:43:00 5167 0

Pandemi sonrasında hayatımıza giren uzaktan eğitime destek için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağışta bulunan yardımsever hemşehrilerimiz tarafından 172 adet tablet bağışlandı. Şebinkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü, tabletleri öğrencilere ulaştırmaya başladı.

İlçemizde uzaktan eğitime katkı  sağlayan Fuat Fener (100), Metinerler (25) MÖN İnşaat (10), Metin Bayraktar (1), Ali Güzel(1), Doğuşhan Güzel (1) ve Ziraat Katılım (25), bağışta bulunarak diğer iş insanlarına da örnek oldular. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da 9 adet tablet gönderilirken, belirli aralıklarla gönderilmeye devam edileceği öğrenildi.

600 ÖĞRENCİNİN TABLET İHTİYACI VAR

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, EBA’dan verilen eğitimleri takip edebilmeleri için Şebinkarahisar'da da öğrencilerin tablet ihtiyacı bulunuyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitime destek için tablet bağışlarını kabul ederken, ilçe genelinde yaklaşık 600 öğrencinin tablet ihtiyacı olduğu belirtildi.

SAYER'DEN TEŞEKKÜR

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Sayer de gazetecilere yaptığı açıklamasında, eğitime destek verenlere teşekkür ederek, plaket takdim etti.