MEHMETÇİĞE DESTEK YÜRÜYÜŞÜ ERTELENDİ

Silahlı Kuvvetleri´nce (TSK) Fırat´ın doğusuna yönelik başlatılan ´Barış Pınarı Harekatı´na destek için bugün Fatih Camisinden başlayıp, ilçe meydanında sona erecek yürüyüş iptal edildi.
GÜNCEL 18.10.2019 10:24:35 107 0

Suriye´nin kuzeyinde oluşturulmak istenen terör koridorunu engellemenin ve bölgeyi güvenli hale getirmenin amaçlandığı harekata destek olmak için Şebinkarahisar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen yürüyüş dün operasyona ara verilmesinin açıklanmasından sonra bugünkü yürüyüş iptal edilerek, ertelendiği duyuruldu.

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kaymakamlığımız ve Belediyemizin ortaklaşa tertip edeceği Barış Pınarı Harekatı destek yürüyüşünü ateşkes neticesinde erteleme kararı almış bulunuyoruz.İlçemiz kamuoyuna saygıyla bildiririm." dedi.

Tengir ayrıca, "Ülkemizin azim ve kararlılığı, şanlı ordumuzun 7 düvele meydan okuması, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Dış İşleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve nice görünmeyen kahramanların dik duruşu ile Türkiye kazandı. Elbetteki operasyon bitmiş değil, ateşkes ile ara verilmiş durumdadır."