Anahtar Kelimeler: LİGLER ERKEN ' BAŞLAYACAK

LİGLER EN ERKEN MART'TA BAŞLAYACAK

​​​​​​​TFF Amatör İşler Kurulu’nun amatör liglerle ilgili planına ulaşıldı.
SPOR 29.12.2020 13:29:00 19004 0

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun 30.09.2020 tarihli toplantısında; Gelişim Ligleri, Kadın Ligleri ve TFF Futsal Ligi müsabakalarının Aralık ayı sonuna kadar ertelenmesi ve bu tarihten sonra ilgili kurulların görüşleri doğrultusunda tekrar değerlendirme yapılması kararlaştırılmıştı.

Yeşilgiresun Gazetesi spor muhabiri Murat Bayraktar'ın haberine göre ,  31 Aralık’taki pandemi koşullarına göre liglerin başlatılmasına karar verileceği belirtilmişti ancak an itibariyle pandemi süreci devam ettiğinden liglerin en erken Mart ayında başlatılacağı düşünülüyor.  Pandemiden normal sürece dönülürse, takımlara hazırlık için 45 günlük süre verilecek.

OCAK VE ŞUBAT HAZIRLIK AYI ..

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle amatör futbol da uzun süreden bu yana oynanmıyor.

Amatör futbol ligleri için Ocak ve Şubat ayları hazırlık safhasında geçebilir. TFF, amatör futbol liglerini Mart ayında gerekirse tek devreli lig usulüne göre oynatma konusunda görüş alışverişi yapıyor.

TFF’nin BAL Ligi için 31 Aralık 2020’yi son başvuru tarihi olarak belirlemesine rağmen, şu ana kadar kulüplerden ciddi sayıda bir başvuru olmadı.