"KURBAN, YARDIMLAŞMANIN SEMBOLÜDÜR"

Kaymakamımız Taner Tengir, "Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik girişimler, beyhude bir çabadan öteye geçemeyecek" dedi.
GÜNCEL 9.08.2019 16:01:44 73 0

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Kurban Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Kaymakam Tengir mesajında, "Bayramlar, bizleri kuşattığı manevi iklimin verdiği hazla paylaşmanın, dayanışmanın, kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı birlik ve beraberlik duygusu içinde milletçe kenetlendiğimiz özel günlerdir. Bayrama adını veren "Kurban", Allah´a kayıtsız teslimiyetin göstergesi, hak yolunda fedakarlığın nişanesidir. Kurban; aynı zamanda öksüz, yetim ve ihtiyaç sahipleriyle kucaklaşmanın, yardımlaşma ve yakınlaşmanın sembolüdür." ifadelerini kullandı.

Tengir kutlama mesajına şöyle devam etti:

"Hain terör örgütleri, buna bağlı olarak ekonomik saldırılara karşı  azim ve kararlılıkla mücadele ettiğimiz bir süreçte idrak ettiğimiz Kurban Bayramı vesilesi ile vurgulamak istiyorum ki; Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik girişimler, beyhude bir çabadan öteye geçemeyecek, milli ve dini duyguları, inançları, örf ve adetleriyle ülkemiz tüm ferdiyle, millet olma şuurunu sonsuza dek muhafaza edecektir. Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamında bayram geçirmeleri için her türlü tedbirlerimizi aldığımızı belirterek, Vatan uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimize Allahtan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabır diliyorum. Tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını tebrik ediyor, saygılarımı sunuyorum. "