KÖYLERİN UMUDU: KÖYDES

Köy yollarında meydana bozulmalar ve oluşan çukurlar, sürücülere zor anlar yaşatıyor.

62 köy sayısına sahip, geniş köy yolu ağı olan Şebinkarahisar'da vatandaşlar bozuk yolların onarılması için KÖYDES çalışmalarını bekliyor.

Duman, Ekecek, Kınık ve Tönük köyleri arasındaki yaklaşık 10 köyün yanı sıra Tönük mesire alanına gitmek isteyenlerin kullandığı yolun bazı bölümlerinde yaşanan bozulmalar vatandaşları çileden çıkarıyor.

Gazetemize konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bazı vatandaşlar, "Her yıl köylerimizin yollarında bozulma meydana geliyor. Bu hem bizi hem de bu yolları kullanan diğer kişileri zor durumda bırakıyor. Traktör dışındaki araçlarımızla bu yolları güçlükle aşıyoruz. Bu sene de umudumuz KÖYDES çalışmaları olacak." dedi.

Yolun büyük bir bölümünde oluşan çukurlar köstebek yuvasını aratmıyor. Köy grup yolu üzerinde sık sık yaşanan bozulmalar nedeniyle sürücüler zor anlar yaşarken, Kılıçkaya Barajı kenarındaki Tönük Mesire alanı ile ulaşım bağlantısını sağlayan yolu kullanmak isteyen sürücüler, araçlarıyla çukura girmemek için oldukça zorlanıyor. Köy sakinleri geçtiğimiz senelerde çukurları kendi imkanları ile kapatmaya çalışırken görüntülenmişti.

Vatandaşlar, KÖYDES çalışmaları kapsamında yollarının onarılmasını istiyor.

Ocak ayı içerisinde Köylerin Alt Yapısının Desteklenmesi (KÖYDES) Projesi kapsamında 2020 yılında Giresun'a gönderilen 51 milyon 367 bin 510 Türk Lirası ödenekten ilçemize  4 milyon 439 bin 581 Türk Lirası aktarılmıştı.