KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ ALINACAK

Son dönemde tüm dünyada tedirginlik oluşturan ve ülkemizde de görülen ilk vaka ile birlikte yeni tip koronavirüse karşı ilçemizde de bir takım önlemler alınacağı açıklandı.

Dünya geneline yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ilçemizde alınan tedbirler kapsa-mında okullar, camiler parklar, kütüphaneler tedbir amaçlı dezenfekte edilecek.

Dünyada hızla yayılan koronavirüs salgınına karşı Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir Başkanlığında toplantı düzenlendi. 

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Uğurgül Adıyaman, Milli Eğitim Müdürü Hatice Özkan ve Okul İdarecileri ve daire amirleri katıldı.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir, toplantıyla ilgili yaptığı açıklamada, "İlçemizde koronavirüs ile ilgili tedbirleri gözden geçirdik. Hafta sonu Kaymakamlığımız imkanları ile tüm okullarımızı ve camilerimizi dezenfekte ettireceğiz. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızı Sağlık Bakanlığımızın talimatlarına uyma-larını özellikle rica ediyorum" ifadelerini kullandı.