Anahtar Kelimeler: KORONA KABUSU DÖNDÜ

KORONA KABUSU GERİ DÖNDÜ

Karadeniz’de 1’inci,Türkiye’de 5’inciyiz
KORONAVİRÜS 30.07.2021 15:24:00 495 0

“10-16 Temmuz tarihleri arasında 78,54 vaka sayısı oranına sahip Giresun bu hafta vaka sayısı en çok artış gösteren iller arasındaki yerini korudu ve 100 bin kişide görülen vaka oranı 142,72’ye yükseldi”

Giresun’da bayram öncesi günlük 20’li sayılara inen vaka sayısı 160’ı geçti. Tedbirsizlik ve aşılamadaki yavaşlık vaka sayılarını arttırıyor

1 Temmuz’a kadar Giresun’da koronavirüs nedeni ile birlikte hastanelere hemen hemen hiç yatış görülmezken bugünlerde pandemi hastanesi olarak kullanılan İlhan Özdemir Devlet Hastanesine de yatışlarda artış olduğu görülüyor.

VALİ ÜNLÜ’DEN AŞI ÇAĞRISI”

Vali Enver Ünlü, Giresunlulara aşı yaptırma çağrısında bulundu.

Vali Ünlü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda;“Sevdiklerimizle her zaman bir arada olmak için en yakın sağlık kuruluşuna giderek Aşımızı yaptıralım. Maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım, kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak duralım” dedi.

İSTANBUL'U GEÇTİ

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haritada Giresun'un vaka oranı 16 milyon nüfuslu İstanbul'un çok üzerinde olduğu görüldü. Son açıklanan haftada Giresun'da koronavirüse yakalanan kişi sayısı 639 olarak tespit edildi.

TEDBİRSİZLİK VE AŞI KARŞITLIĞI VAKA SAYISINI ARTIRDI

   Uzmanlar ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da tedbirsizlik, maske takmama ve aşılamada yeterli sayıya ulaşamama gibi nedenlerden ötürü vaka sayısının hızla arttığına dikkat çekiyorlar.

Resim