KOMŞU İLÇELERDE KARANTİNA ÖNLEMİ

​​​​​​​Çamoluk, Suşehri, Akıncılar, Şiran ve Koyulhisar ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında bazı köyler karantinaya alındı.

Komşu ilçelerimizden Çamoluk'ta Karadikmen, Akıncılar'da Şenbağlar, Koyulhisar'da Boyalı ve Dilekli, Suşehri'nde Boyalıca ve Gökçekaş, Şiran'da Yukarı Kulaca köyünde karantina tedbirleri alındığı açıklandı.

Açıklamada, karantinaya alınan köylere, giriş ve çıkışların yasaklandığı bildirildi.

İŞTE KARANTİNAYA ALINAN KÖYLER

ÇAMOLUK

Giresun Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre Çamoluk İlçesine bağlı Karadikmen Köyü karantinaya alındı. 

Çamoluk İlçesi Karadikmen Köyü koronavirüs önlemleri kapsamında karantinaya alındı.

Valilik'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "İlimiz Çamoluk İlçesi Karadikmen Köyü'nde, Koronavirüs (COVID-19) salgınının kontrolü amacıyla, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72. maddeleri kapsamında, 29.03.2020 tarihinden itibaren ikinci bir değerlendirmeye  kadar karantina uygulamasına karar verilmiştir."

AKINCILAR, KOYULHİSAR VE SUŞEHRİ

Akıncılar, Koyulhisar ve Suşehri ilçelerine bağlı 5 köy, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.

Sivas Valiliğinden yapılan açıklamada, "Şehir dışı çok fazla hemşehrimizi ağırladığı için her türlü olasılığa karşı, tedbir amaçlı, koronavirüs salgınının yayılarak vatandaşlarımızın hayatını tehdit etmesini engellemek ve köylerimizin sosyal izolasyona geçmelerini sağlamak üzere Akıncılar ilçesi Şenbağlar, Koyulhisar ilçesi Boyalı ve Dilekli, Suşehri ilçesi Boyalıca ve Gökçekaş köylerimizde karantina kararı alınmıştır." ifadelerine yer verildi.

ŞİRAN

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, koronavirüs önlemleri kapsamında şehir dışından gelen vatandaşlara yönelik tedbirlerin artırıldığı belirtildi.

Kent giriş ve çıkışlarıyla köylerde önemli tedbirler alındığına işaret edilen açıklamada, "Kocaeli'den Şiran ilçesine geldiği belirlenen bir kişinin, Kocaeli'de koronavirüs pozitif bulgusu bulunan bir kişiyle teması tespit edildiğinden Şiran ilçesinin Yukarı Kulaca köyünde karantina tedbiri alınmıştır." ifadesine yer verildi.