KIŞ HAZIRLIĞI İMECE USULÜ BAŞLADI
Şebinkarahisarlı ev hanımları yaklaşan kış öncesi komşuları ile birlikte kışın tüketeceği yufkaları imece usulü hazırlıyor.
Tarih: 24.9.2019 14:23:44/ 623okunma / 0yorum

Şebinkarahisar´da kadınlar, kış sofraların vazgeçilmez tatlıları ve börekleri için sac başında kışa hazırlık yapmaya başladı.

Yaz mevsiminin bitmesiyle birlikte ilçemizdeki ev hanımlarının kış hazırlıkları da yavaş yavaş başladı. İlçe merkezinde yaşayan ev hanımları, kışın yemeklerinin yanında sofralarda yerini alan börekleri, tatlıları için yufkaları açmaya başladı.

Sac başında bir araya gelen kadınlar, imece usulüyle yufkaları açarak hazırlıklarını sürdürüyor.
Kaynak:

Anahtar Kelimeler: HAZIRLIĞI İMECE USULÜ BAŞLADI
Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."