KAYMAKAM TENGİR, TEST SONUÇLARINI AÇIKLADI

Kaymakamımız Taner Tengir İlçe genelinde koronavirüs ile ilgili tedbirleri açıkladı.
GÜNCEL 23.03.2020 19:10:00 1119 0

Tengir, İlçemizden sevk edilen umreci vatandaşlarımıza yapılan koronavirüs testlerinin negatif olduğunu söyleyerek söylentilere itibar etmemelerini istedi. 

TEDBİRİ ELDEN BIRKAMAYALIM

Tengir yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Halkımızı paniğe sevk edecek paylaşımlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yapılacağının bilinmesini rica ediyorum. Kurallara uyalım, tedbiri elden bırakmayalım.Bu süreci hep birlikte aşacağız İnşallah. Tüm vatandaşlarımıza saygılarımı sunuyorum. Malumunuz ilçemizde umreden dönen Vatandaşlarımıza uygulanan evlerinde karantina işlemi devam ediyor.İlçede bu konu ile ilgili çok söylentiler çıktı ama bir kişi dahi somut bir bilgi bizlere sunamadı.O yüzden hep yetkili makamların açıklamalarını dikkate alınmasını istedik."

UMRECİLER İZOLE EDİLİYOR

Tedbirlerin devam ettiğini de sözlerine ekleyen Tengir, açıklamasını şu şekilde tamamladı; "Belediyemiz dezenfeksiyon işlemlerine devam ediyor,umreci vatandaşlarımız evlerinde izole edilmiş haldeler, ilçe terminalinde sabah 04.00-08.00 arası Sağlık personelimiz, Emniyet ve Zabıta personelimiz görevinin başında, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın taleplerini paylaşımlarımızdan da görüleceği üzere; kaymakamlık ,belediye,emniyet ve jandarma personelimiz, sosyal hizmet uzmanlarımız, muhtarlarımız, din görevlilerimiz, gönüllü vatandaşlarımız eşliğinde elbirliği ile devam ediyor. Kurallara uyalım, sokağa çıkmayalım yasak getirilen 65 yaş üstü Vatandaşlarımıza uygulanacak ceza 3150 TL'dir."

Kaymakamımız Taner Tengir, 65 yaş üstü vatandaşlarımızın cezai işleme maruz kalmamaları için  sokağa çıkmamaları konusunda da uyarılarda bulundu.

Şebinkarahisar'ın topyekün yaşlı hemşehrilerimize yardım için görev başında olduğunu ifade eden Tengir, polis ekiplerin yarın özellikle pazarda ve ilçe genelinde denetimlerini sürdüreceğini söyledi. 

Tengir, ilçe halkına çağrıda bulunarak evde kalmalarını ve vatandaşlık görevini yerine getirmelerini istedi.