KARAYOLLARINDAN KAVŞAK AÇIKLAMASI

​​​​​​​Sivas Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü "2020 yılı içerisinde kavşak proje çalışması yapılacak." denildi
GÜNCEL 28.01.2020 15:52:00 766 0

Giresun Caddesi bitiminde bulunan ve Devlet Hastanesi yol ayrımına kavşak yapılmasının sürücü ve yayaların can güvenliği  açısında zorunluluk teşkil ettiğini dile getirdiğimiz 'Kavşak Şart!' başlıklı haberimize Giresun Valiliğinden açıklama yapıldı.

Giresun Valiliği tarafından yapılan açıklamada Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünden bilgi istenildiği belirtildi.

Haber konusu yerde can güvenliğinin yetersiz oluşu nedeniyle gündeme taşıdığımız haber sonrası Sivas Karayolları 16.Bölge Müdürlüğü'nden konuyla ilgili bilgi isteyen Giresun Valiliği, gazetemize de bir açıklama gönderdi.

İlçemiz sorunlarını dile getiren ve çözüm bulma noktasında en önemli yayın organı olan Yeni Şebinkarahisar Gazetesinin 31.12.2019 tarihli nüshasında manşetten yayınlanan 'Kavşak Şart!' başlıklı haberimize istinaden Giresun Valili tarafından yapılan açıklamada, " Yeni Şebinkarahisar Gazetesinin 31 Aralık 2019 Salı günkü nüshasında “Kavşak Şart!” başlığıyla yayınlanan haberde yer alan iddialarla ilgili olarak, Sivas Karayolları 16.Bölge Müdürlüğü tarafından Valiliğimize verilen bilgide, haberde bahsedilen kesimin; Şebinkarahisar-10.Bölge Hududu yolunun yaklaşık 42. kilometresine denk gelmekte olduğu, 2020 yılı içerisinde kavşak proje çalışmalarının yapılacağı bildirilmiştir." bilgisi aktarıldı.