KARAYOLLARINDAN "HEYELANLI YOL" AÇIKLAMASI
Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü, yolun kuzeyinde sağlam zemin, güneyinde ise alternatif güzergah bulunmadığını açıkladı.
Tarih: 8.11.2019 16:41:01/ 318okunma / 0yorum

Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçemizdeki ´Heyelanlı Yol´ ile ilgili açıklama geldi.

"ALTERNATİF

GÜZERGAH YOK"

4 Ekim 2019 tarihli 4247 sayılı Yeni Şebinkarahisar Gazetesi´nde dile getirdiğimiz ´Heyelanlı Yola Çözüm Bulunamadı´ başlıklı haberimize Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü´nden cevap geldi.

Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü tarafından

Gazetemiz haberi üzerine Giresun Valiliği tarafından Karayolları 16. Bölge Müdürlüğü´nden alınan cevabi yazıda mevcut yola alternatif güzergah bulunmadığı açıklandı.

"Çalışmalar Devam Ediyor"

Karayollarının Bölge Müdürü adına Bölge Müdür Yardımcısı Çelil Gümüşer imzalı 30870573 - 11385 sayılı yazısında yapılan açıklamada, Şebinkarahisar-Tamzara mevkiinde km:44+700-45+200 arasında 2011 yılında meydana gelen heyelan sonrasında ıslah çalışmalarının yapılarak yolun mevcut güzergâh üzerinden trafiğe açıldığı, daha sonra Şebinkarahisar´ın kuzeyinden ve güneyinden olmak üzere alternatif güzergahlar araştırıldığı, kuzeyden yapılan araştırmalarda; MTA´nın güncel heyelan ve fayların gösterildiği haritada jeolojik ve jeoteknik açıdan sağlam zemin bulunmaması, güneyde ise yapılan çalışmalarda topoğrafik yapıdan dolayı alternatif güzergah bulunamadığı görülmüştür. Çalışmalar devam etmekte olup, belirtilen sebeplerden, mevcut yolun alternatif güzergahlarının bulunmamasından dolayı yolda bakım onarım çalışmaları yapılarak ulaşım sağlanmaktadır."

Kaynak:

Okuyucu Yorumları (0 yorum)
Adınız Soyadınız *
E-Posta *
 
Telefon
Güvenlik *
Yenile
 
Yorumunuz *
E-Gazete
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
HAKKIMIZDA

Yeni Şebinkarahisar, 12 Eylül Yönetiminin faşist uygulamalarına ve işkencelere direnmesini bilmiş, ANAP`a da, CHP`ye de, DYP`ye de, RP`ye de, DSP`ye, MHP`ye ne de AKP´ye muhalif olmuş, kimsenin yayın organı olarak davranmamıştır. Biz bugüne kadar hiçbir partinin yandaşı olmadığımız gibi bu güne kadar kimsenin güdümünde de hareket etmedik, yalakalık da yapmadık. Biz her zaman Şebinkarahisar`ın, Şebinkarahisarlının yanında olduk. Şebinkarahisar`ın sorunlarının çözümü için çaba harcadık. Bunun için de hangi parti iktidarda ise o partiye muhalif olmaktan çekinmedik. Yapılan olumlu çabaları ve hizmetleri de destekledik.

"Yeni Şebinkarahisar Gazetesi, Şebinkarahisar`a her sabah daha iyi hizmet etmek emeliyle yola çıkanlarındır."