KAR YAĞIŞI ETKİLİ OLDU

Hafta sonu Şebinkarahisar'da etkisini artıran ve kar yağışı kent merkezinde 30 santimetreye ulaştı. Kar yağışı nedeniyle kapanan 40 köy yolu da ulaşıma açıldı.
GÜNCEL 7.01.2020 15:32:00 666 0

Cumartesi günü başlayan ve ilçemizi etkisi altına alan kar yağışı gün boyu yağarken, Pazar günü ise belirli aralıklarla sürdü.

Giresun İl Özel İdaresinden alınan bilgiye göre, Alucra'da 20, Çamoluk'ta 18 ve Şebinkarahisar'da 40 olmak üzere toplam 78 köyle ulaşıma kapanırken, ekiplerin titiz çalışmaları sonucu yeniden ulaşıma açıldı.

Yol tabanında buzlanma nedeniyle Eğribel Geçidi'nde ise buzlanma dolayısıyla sürücülere sık sık uyarılarda bulunuluyor.

Giresun İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Şahin, başta turizm alanları olmak üzere ana arterlerde yol açma çalışmalarına başladıklarını söyledi. Şahin, tüm ekipman ve personeller ile kışa hazır olduklarını belirterek, “Başta Kümbet, Bektaş, Kulakkaya yaylalarımız olmak üzere kar yağışının etkili olduğu yayla ve yüksek rakımlı köylerimizde karla mücadelemiz sürüyor. Son yılların en kurak dönemini yaşıyoruz ama tedbirlerimizi de almamız gerek. Zaman içinde aldık her hangi bir aksiliğe mahal vermeden yollarımızı açık tutmaya çalışacağız” dedi.

İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, yayla yollarında kar temizleme çalışmasına devam ediyor.