KAR FESTİVALİ OY BİRLİĞİ İLE İPTAL EDİLDİ

​​​​​​​Bu yıl ikincisi yapılması düşünülen Şebinkarahisar Kar Festivali komite kararı ile birlikte iptal edildi.
GÜNCEL 7.02.2020 16:06:00 1066 0

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, Festival Komitesi kararıyla iptal edilen festivalin bütçesinin Elazığ ve Malatya'daki deprem bölgesine aktarılacağını açıkladı.

Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir  ve Belediye Başkanı Şahin Yılancı başkanlığında Belediye toplantı salonunda festival komite toplantısı düzenlendi.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı, 22-23 Şubat tarihlerinde Şebinkarahisar İlçesinde yapılması  planlanan Kar Festivalinin son dönemlerde ülkemizde yaşanan üzücü hadiseler nedeniyle alınan ortak kararla iptal edildiğini ve festivalde harcanacak kaynağın deprem bölgesine aktaracaklarını açıkladı.

İlçe Kaymakamı Taner Tengir ise yaptığı konuşmasında  "Festival için her şey hazır. Ancak ülkemizde üzücü olaylar yaşanırken, şehit haberleri gelirken içimize sinecek bir festival olmaz." dedi.

Ülkemizde son dönemde yaşanan üzücü hadiselerin herkesi olduğu gibi kendilerini de üzdüğünü dile getiren Başkan Yılancı, gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamasında, "Elazığ ve Malatya'da yaşanan deprem, Van'da yaşanan çığ felaketi ve uçak kazasının yanı sıra İdlib'deki askeri operasyonda aldığımız şehit haberleri nedeniyle ilk olarak İlçe Kaymakamımız Sayın Taner Tengir ile birlikte durum değerlendirmesi yaparak Festival Komitesi üyeleri ile paylaştık. Komite Toplantısında alınan ortak karar ile birlikte bu yıl yapmayı planladığımız ikinci kar festivalini oy birliği ile iptal etmek durumunda kaldık. Festivalde harcayacağımız kaynağı da deprem bölgesine aktaracağız." dedi.

Belediye hizmet binasında düzenlenen toplantıya, Belediye Meclis Üyeleri Ömer Şentürk, Adnan Kesmez, Kamile Portakal, İhsan Cağcağ, Naile Nail Nal, Mehmet Şavlı, İbrahim Ulutekin, AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, CHP İlçe Başkanı Tamer Gürsoy, İyi Parti İlçe Başkanı Şerif Kamburoğlu ve Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hicabi Gürsoy katıldı.