KAN TOPLAMADA REKOR KIRILDI

​​​​​​​Türk Kızılay Giresun Şubesi tarafından kan bağış kampanyası düzenlendi.

İlçe merkezinde Türk Kızılay Giresun Kan Bağış Merkezi ihtiyaç sahibi hastaların kan ihtiyacını karşılamak için başlatılan kan bağış kampanyasında yaklaşık 500 ünite kan toplandı. Lise öğrencilerinin de destekleriyle 3 gün süren bağış kampanyasında rekor kırıldığı vurgulandı.

3 gün boyunca ilçemizde kan bağışlarını kabul eden Kızılay Giresun Kan Bağış Merkezi yetkilileri, İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin de destekleriyle kan toplama rekor kırıldı.

6 Mart'ta kurulan mobil kan alma TIR'ı ile başlayan kampanya 9 Mart'a kadar sürdü.

Giresun Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Zihni Ataman "Şebinkarahisar'da gerçekleştirdiğimiz kan bağış organizasyonunda Doğu Karadeniz Bölge Kan Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bir günde en kapasiteli aracımız olan mobil kan alma TIR'ı ile en çok sayıda kan bağış miktarına ulaşılmıştır." dedi.

Gönüllü lise öğrencilerinin kendilerine büyük destek olduğunu belirten Dr. Ataman, "İlçedeki kan bağış organizasyonuna İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni Esra Atasever Akbulut ve öğrencilerinin kan bağışı etkinliğine gönüllü katılım sağladı. İlçe halkına tek tek ulaşarak kan bağışının önemini anlatan öğrenciler, vatandaşları da kan bağışına teşvik etti." ifadelerini kullandı.

Kan bağışının kan bağışının acil değil sürekli ihtiyaç olduğunu da hatırlatan Dr. Ataman, kendilerine destek veren öğretmen ve öğrenciler ile bağışçılara teşekkür etti.