'KADINA ŞİDDETE HAYIR' FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİ

​​​​​​​Şebinkarahisar'da 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Uluslararası Mücadele Günü kapsamından yürüyüş yapıldı.
GÜNCEL 29.11.2019 15:07:00 933 0

İlçemize bağlı Sosyal Hizmet Merkezi tarafından organize edilen yürüyüşte ellerinde pankartlarla çok sayıda kişi "kadına şiddete hayır "dedi.

"Kadına yönelik şiddete karşı mücadele günü" etkinlikleri kapsamında Halil Rıfat Paşa Caddesinde başlayan yürüyüş, sloganlar eşliğinde ilçe meydanında sona erdi.

Kadına yönelik şiddeti en aza indirmeyi hedeflediklerini belirten Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadına yönelik şiddete karşı farkındalık oluşturmak amacıyla Şebinkarahisar'da yürüyüş gerçekleştirdiklerini söyledi.

Tengir, açıklamasında şu ifadeleri aktardı;

"Biz de kadına yönelik şiddetin sadece fiziksel değil, hakaretine, mobingine, tacizine, psikolojik ve ekonomik baskısına karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Sosyal Hizmet Merkezi personelimiz Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk ilçelerinde bununla ilgili çalışmaları da devam ettiriyor. Amacımız da bu tür şiddeti en aza indirmek."

KADES UYGULAMASINI İNDİRİN

Kaymakam Tengir, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "İçişleri Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüzün Kadın Destek Uygulaması (KADES) var. KADES programını  özellikle akıllı telefonlarımızdaki uygulamayı indirerek acil durumlarda en yakın polis merkezine ulaşabilecek bir sisteme sahip. Şiddete maruz kalan bayanlar için önemli bir uygulama." dedi.

Belediye Başkanı Şahin Yılancı ise  "Hanımlar birer anne adayı ve onlar da bizim varlık sebebimiz. Bundan dolayı kadınlara karşı şiddetin her türlüsüne karşıyız." şeklinde konuştu.