KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ YENİLENDİ

​​​​​​​Sağlık Bakanlığı ile afiliasyon yapılarak ortak kullanılan Kadın Doğum ve Çocuk Eğitim Araştırma Hastanesi'nde mevcut yoğun bakım ünitesinin kapasitesi artırılarak yenilendi.
SAĞLIK 9.02.2021 14:28:00 3383 0

ezmişler Ailesi tarafından üstlenilen tadilat ve tefrişat çalışmaları sonucunda, tamamı tek kişilik olmak üzere yatak sayısı 12'ye çıkarılarak pandemi şartlarının gerektirdiği en modern koşullarda hizmete girdi.

Tören programında davetlilere bir sunum yapan, Başhekim, Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Bulut şu açıklamalarda bulundu:

"Hastanemiz 2016 yılı Aralık ayında yeni hizmet binasına taşınmış ve birlikte kullanım kapsamında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyetine başlamıştır. 170 yataklı hastanemizde, 10 Genel Yoğun Bakım, 28 Yenidoğan Yoğun Bakım olmak üzere 38 yoğun bakım yatağı, 30 adet tek 51 adet çift kişilik olmak üzere tamamı nitelikli toplam 132 servis yatağı bulunmaktadır."

Hastanede Anne Dostu Hastane, Bebek Dostu Hastane, Bebek Dostu Yenidoğan Yoğun Bakım ünvanlarını alan Karadeniz Bölgesinin ilk hastanesi olduğunu belirten Başhekim Bulut, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "10 yataklı muayene ve 12 yataklı müşahade odalarına sahip Acil Servisimiz, Genel Anestezi ile ameliyat yapılan 4 odası ve lokal anestezi ile ameliyat yapılan 1 odası bulunan ameliyathanemiz, 10 yataklı günübirlik işlemler için ayrılan servisimiz, tamamı tek kişilik özel oda şeklinde toplam 10 adet doğum odası içeren doğumhanemiz bulunmaktadır. Anne Otelimiz, Emzirme (Laktasyon) Polikliniğimiz ve Gebe Okulumuz Karadeniz bölgemizdeki tüm annelerimize doğum sürecinde ve sonrasında destek sağlamaktadır. Ayrıca özellikle 3. seviye Yenidoğan Yoğun Bakım ünitemiz ile çevre illerden gelen yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklerimize hizmet verilmektedir."