GÜNCEL 12.05.2020 12:31:00 673 0

İZOLASYON SAYISI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Şebinkarahisar'da izolasyon sayısı düşerken, pozitif vaka olmaması sevindirdi. Ancak koronavirüs tedbirleri ve denetimleri devam edecek.

Şebinkarahisar'da koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısı yapıldı.
Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, ilçede devam eden koronavirüs tedbirleri kapsamında 
Kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında kurul üyelerinden bilgi alan Kaymakamı Taner Tengir, ilçede pozitif vaka olmadığını vurgulayarak izolasyon çalışmalarının ise sürdüğünü söyledi.
İzolasyon çalışmalarının titizlilikle devam ettiği aktaran Tengir, "Şuanda kentte toplam ilçe dışından gelenlerle birlikte toplam 98 kişinin izole süresi devam ediyor. Sağlık ekiplerimiz takiplerini sürdürüyor. Bu sayılara 700'lerden düştük. Çok şükür izolasyon çalışmalarımızı başarıyla yerine getirdik. İlçemiz bu yönde herşey yolunda gidiyor. Vatandaşların da rehavete kapılmadan kendi tedbirlerini alması gerekiyor. Yeni düzene ayak uyduracağız." dedi.

HİJYEN DENETİMLERİ SIKLAŞTIRILACAK

Berber, Güzellik Salonu ve Kuaförlerin yeniden açılması, 65 Yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunan ve 20 Yaş Altı kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması istisnası genelgesinden sonra ilçede bir takım tedbirler alındığını da ifade eden Tengir, "Berber ve kuaförlerin yanı sıra halk pazarında esneklik getirilecek işyerlerinde hijyen denetimlerini sıklaştıracağız. Özellikle yaşlı vatandaşlarımızın sokağa çıkacağı saatlerde, diğer hemşehrilerimizin gönüllülük esası ile evde kalmaları önemli."

Toplantıya Belediye Başkan Vekili Onur Gürsoy, İlçe Jandarma Komutanı Vedat Gül, Emniyet Müdürü Mustafa Kıran, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Uğurgül Adıyaman ve daire ve kurum amirleri katıldı.