Anahtar Kelimeler: PARTİ’ GİRESUN HAMLESİ

İYİ PARTİ’DEN GİRESUN HAMLESİ

​​​​​​​İYİ  Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ve 21 Milletvekili arkadaşı Giresun’un sorunlarının araştırılması için TBMM’ye Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için  başvuruda bulundu.
GÜNCEL 9.03.2021 13:54:00 1724 0

 Başvuruda Eğribel tüneli ile Dereli yolu için ayrılan ödeneğinde yetersiz olduğu belirtildi.

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve 21 İYİ Parti Milletvekilinin imzaları ile TBMM Başkanlığına verilen dilekçede Giresun’un sorunlarının araştırılması için Meclis Araştırma Komisyonu kurulması teklifinde bulunuldu. Meclis Araştırma Komisyonu kurulması yönünde verilen dilekçede Güney Çevre Yolunun, Giresun’un en önemli sorunlarından birisini oluşturduğu, trafik sorunun yanı sıra Giresun limanının giriş çıkışının da düzenlenme imkanına kavuşacağı belirtildi. Başvuruda Eğribel tüneli ile Dereli yolu için ayrılan ödeneğinde yetersiz olduğu vurgulandı. İYİ Parti tarafından yapılan başvuruda Trabzon’a ineceği belirtilen tren yolu güzergâhının Tirebolu’yu da  kapsaması  istendi.

İYİ Parti milletvekillerince TBMM Başkanlığına verilen araştırma komisyonu kurulmasına yönelik başvuruda "Giresun İlimizde yaşanan sorunların araştırılarak, alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla Anayasa'nın 98. ve TBMM içtüzüğünün 104 ve 105. maddesi uyarınca bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması yerinde olacaktır.”