İYİ PARTİ BAŞKAN ADAYI EROĞLU, PARTİLİLERLE BULUŞTU

İYİ Parti Giresun merkez ilçe başkanı ve il başkan adayı Abdulkadir Eroğlu, Şebinkarahisar, Alucra ve  Çamoluk ilçelerinde partililerle bir araya geldi.

Eroğlu: "Giresun'da iktidar milletvekilleri çalışmıyor"

20 Haziran Cumartesi günü İl Başkanı adaylığını açıklayan Abdulkadir Eroğlu, İyi Parti Şebinkarahisar İlçe Başkanlığı üyeleri ile toplantıda buluştu.

Parti binasında düzenlenen toplantıda Şebinkarahisar-Giresun yolunun önemine vurgu yapan İYİ Parti Giresun il başkan adayı Abdulkadir Eroğlu, "Giresun-Şebinkarahisar-Sivas yolu büyük bir öneme sahip. Tünel ile birlikte bu güzergah daha da önem kazanacak. Ulaşım hem Şebinkarahisar hem de Giresun için lazım. Şebinkarahisar’ın 40 kilometrede Erzincan'a bağlayan yolu da var. Bununla birlikte Şebinkarahisar için Avutmuş Deresi ve Kelkit deresinin birleştiği yerden Akıncılar ilçesine de 25 kilometrede direk bir yol yapılmalı."dedi.

Eğribel tünelinin bir türlü bitirilemediğini belirten Eroğlu, tünel bitse Anadolu'nun ihraç limanı Giresun olacağını ifade etti.

İyi Parti İl Başkan Adayı Eroğlu, "Bir zamanlar Şebinkarahisar ekonomisinde baş yeri olan tütün, yabancılara satılarak şirketlerin eline geçti. Aynı oyun fındıkta da sergileniyor. Fındıkta da piyasada yabancı firmalar piyasaya hakim. Sonunun tütün gibi olmaması için hükümetin seyirci olmamasını ve acilen piyasaya müdahale etmesi gerekiyor. TMO'nun geçen yıl 26 TL'den satıp, 600 bin  tonunun karşılanamadığı fiyat olan 26 TL fiyat açıklaması gerekiyor.

Eroğlu açıklamasında şunları ifade etti. "Giresun'a komşu iller olan Ordu, Samsun, Trabzon ve Rize'nin Güney çevre yolu varken, şehrimizin ise yok. Giresun'da iktidar milletvekilleri çalışmıyor."

Şebinkarahisar, Alucra ve Çamoluk için turizmin önemine işaret eden Eroğlu,  pansiyonculuk işletmesinin geliştirilmesini ve hükümetin de bu konuda kırsal kalkınma idaresi ile destek olması gerektiğini ifade etti.