GÜNCEL 13.03.2020 15:10:00 527 0

İSTİKLAL MARŞIMIZIN ŞAİRİ MEHMET AKİF ERSOY'U ANDIK

​​​​​​​İstiklal Marşı'nın TBMM'de kabulünün 99. yıl dönümü kutlaması ve vatan şairi Mehmet Akif Ersoy'u anma programı Şebinkarahisar'da çeşitli etkinliklerle gerçekleştirildi.

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy´u Anma günü dün ilçemizde yapılan törenle gerçekleşti. Şebinkarahisar İstiklal Ortaokulu tarafından hazırlanan program Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan anma programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Şehit Oktay Yeşil Ortaokulu öğretmeni Mutlu Öztürk, "Genç nesillerin iyi yetişmeleri, geleceğe güvenle bakabilmeleri, millet hayatında yeni değerlerin ortaya çıkabilmesi ve milli şuuru ayakta tutabilmek için bunları hatırlamak gerekir. İstiklal Marşını anlamak için onun hangi şartlarda yazıldığınızı bilmemiz ve bu çerçevede değerlendirmemiz gerekmektedir." ifadelerini kullandı.

İstiklal Mücadelesi ve İstiklal Marşını anlatan oratoryo sergileyen öğrenciler, şiirler okudu, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan video gösterimi yapıldı.

Program sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Programa, Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, İlçe Jandarma Komutanı Vedat Gül, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Kıran, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.