GÜNCEL 28.01.2020 15:44:00 872 0

İŞCAN, GÖREV SÜRESİNİ UZATTI

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Olağan Genel Kurulu Sarıyer Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapıldı.

İSTANBUL ŞEBİNKARAHİSAR VAKFI KONGRESİ YAPILDI

Tek liste ile girilen seçimde mevcut başkan Avni İşçan, üyelerinin tamamının oylarını alarak yeniden vakıf başkanı olarak görev süresini uzattı.

25 Ocak Cumartesi günü Sarıyer Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında Divan başkanlığını, Av. Hakan Özbay, divan kurulu üyeliklerine Bora Kılıç ve Mustafa Sütçü seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile gündem maddelerinin görüşüldü. Vakıf Başkanı Avni İşcan, Şebinkarahisar Vakfının son bir yıl içerisinde yaptığı faaliyetlerini anlattı. Tahmini bütçe ve denetim kurulu raporları okunarak ayrı ayrı ibra edildi.

Tek liste halinde yapılan seçimde, Vakıf Başkanı Avni İşcan, yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Olağan Genel Kurul sonucunda İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Yeni Yönetim Kurulu Başkanı olan İşcan'ın yenim yönetim kurulu listesi şu isimlerden oluştu: Bora Kılıç, Erol Akkuş, Hasancan Okutan, Prof. Tayfun Yücel, Av. Müslüm Eriş, Mustafa Koca, Osman İşler ve Hakan Özbay.

İstanbul Şebinkarahisar Vakfı Olağan Genel Kuruluna, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Mülkiye Başmüfettişi Nurullah Kalkancı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Burak Akburak, İBB Meclis üyesi Bora Kılıç, Giresun Federasyon Başkanı Muhterem Memiş, Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet Şimşek, Şebinkarahisarlı Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanı Altan Güneş, ŞEBDER Başkanı Prof. Dr. Tayfun Yücel, Ankara Şebinkarahisar Vakfı Başkanı Av. Ali Yaşar Yücel, Alucra Vakfı Başkanı Süleyman Baba, işadamları ve çok sayıda Şebinkarahisarlı katıldı.

Fotoğraf: Sadi Toygar