İKRANUR’UN KATİLİ 14 YAŞINDAKİ AMCASI ÇIKTI

​​​​​​​Giresun'da şüpheli bir şekilde ölen İkranur, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı.
GÜNCEL 15.02.2021 15:13:00 1642 0

14 yaşındaki amcası sorgusunda cinayeti itiraf etti. Amca Sinan Tirsi, küçük kızı boğarak öldürdüğünü ve dereye de ablası ile birlikte attıklarını söyledi.

Jandarma Genel Komutanlığı Suç Araştırma Timi, Denizli’den gelen Jandarma Suç Araştırma Timi ve Giresun İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında savcılık talimatıyla Cuma günü sabah saatlerinde eş zamanlı düzenlenen operasyonla İkranur'un dedesi N.T., halaları S.T., Ayşe T., S.T., amcaları Sinan T. (14), A.T. ve kuzeni A.T olmak üzere 7 kişi gözaltına alındı.

AMCASI İTİRAF ETTİ

Bulancak ilçe Jandarma Karakolunda yaklaşık 3 gündür süren çapraz sorguya alınan akrabalarından 5’i serbest bırakılırken, olayı gerçekleştirdiklerini itiraf eden küçük amcası Sinan T. (14) ve ona cesedi dereye atmak için yardım eden halası Ayşe T.  sabah saatlerinde ilk olarak olay yerinde İkranur’u nasıl öldürdüklerini anlattılar. Ardından abla ve kardeşi Bulancak Adliyesi’ne getirildi.

“BOĞARAK ÖLDÜRDÜM”

Savcılıktaki ifadelerinde İkranur’u olay günü kızdığı ve sinirlendiği için boğarak öldürdüğünü itiraf eden 14 yaşındaki amca Sinan Tirsi olay sonrası ablası Ayşe Tirsi ile birlikte cesedi dereye attıklarını söyledi. Amca Sinan Tirsi nöbetçi savcılıktaki ifadesinin ardından cinayet suçundan, hala Ayşe Tirsi de ‘yardım yataklık ve delilleri karartmak’ suçundan tutuklanma talebi ile nöbetçi mahkemeye sevk edildi.