İKMAL İHALESİ EYLÜL SONUNDA YAPILACAK

İç Anadolu´yu Karadeniz Bölgesi´ne bağlayan Sivas-Giresun güzergahındaki 2 bin 200 rakımlı Eğribel Geçidi´ne inşa edilen tünelin ikmal ihalesi, Eylül ayı sonunda gerçekleştirilecek
GÜNCEL 24.09.2019 17:51:05 254 0

AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Sabri Öztürk ve Kadir Aydın ve Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile bir araya gelen Uraloğlu, çalışmalarda gelinen son durumu değerlendirdiler. Toplantıya Belediye Başkanı Şahin Yılancı ve AK Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar da katıldı.

Karayollları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu´nun da katıldığı ulaşım problemlerini görüşüldüğü toplantıya katıldıklarını ifade eden Ak Parti İlçe Başkanı Nejat Okuyar, "Eğribel Tünelimizin betonlama, aydınlatma, havalandırma ve bağlantı yolları işlerini kapsayan "ikmal ihalesinin" bu ay sonuna kadar gerçekleşeceği müjdesini aldık." ifadelerini kullandı. Okuyar, desteği geçenlere teşekkür etti.

EĞRİBEL´DE İNŞAAT YENİDEN BAŞLIYOR

Toplantı sonrası Giresun´u İç Anadolu´ya bağlayacak olan Eğribel Tüneli ve Dereli-Giresun yolundaki çalışmalar hakkında gazetecilere açıklamalarda bulunan Milletvekili Cemal Öztürk ise, Eğribel Tüneli ikmal inşaatı ihalesinin Eylül ayı sonu itibariyle yapılacağını kaydetti.

Eğribel Tünelinde delme işlemlerinin büyük ölçüde tamamlandığını kaydeden Öztürk, Dereli-Giresun yoluyla ilgili yaptığı değerlendirmede, ?Burası duble olacak, daha sonraki bölümde de son 15 kilometre bölümde bir kısım yapıldı hizmete alındı, iki tane tünelde kamulaştırma sıkıntıları vardı onları da Genel Müdürlüğümüz halletmiş bulunuyor. Bu sene sonu itibariyle yolun bir kısmı daha hizmete açılacak ama muhtemelen kamulaştırma işlemleri bittiğinde, diğer eksiklikler de giderildiğinde önümüzdeki yılın ortalarında 15 kilometrelik bölüm bitmiş olacaktır" dedi.