İKİNCİ EKOLOJİK PAZAR KENT MEYDANINDA AÇILDI

Şebinkarahisar´da, ikinci Ekolojik Pazar açılışı yapıldı.
GÜNCEL 10.09.2019 16:39:53 60 0

Muhabir: Ahmet Yeles

Şebinkarahisar Belediyesi´nin destekleriyle Yeni Kent Meydanında kurulan Ekolojik Pazarda ilçeye bağlı mahallelerde yetişen organik ürünler satışa sunuldu.

Kaymakam Taner Tengir açılışta yaptığı konuşmasında,Ekolojik Pazarın asıl amacının tüketen toplumdan, üreten topluma geçişin bir örneği olduğunu vurguladı.

Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı, ilçeye gelen yerli turistlerin bu ürünlerden almalarını ve ilçeye girdi sağlamasını hedeflediklerini söyledi.

20 adet tezgah yaptırdıklarını belirten Yılancı, "Bağlar Bölgesindeki mahallelerimizde üretim yapan hanım kardeşlerimizin ürünlerini bu pazarda değerlendirmelerini arzu ediyorum. Bu yılki pazar Kasım ayında kapanacak. Gelecek yıl ise Haziran ayında açılacak ve Kasım ayında kapanacak." dedi.

Açılışa, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Baha Öğütken, 24. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Ünal Kacır, Şebinkarahisar Kaymakamı Taner Tengir, Belediye Başkanı Şahin Yılancı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.