HİZMET SEKTÖRÜ YENİDEN FAALİYETE GEÇTİ

​Seyahat kısıtlaması kaldırıldı. Kafe, restaurant, pastane, kahvehane, çay bahçeleri yeniden açılıyor. Kahvehanelerde oyun oynanamayacak.
YAŞAM 2.06.2020 13:28:00 2047 0

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken her geçen gün azalan vaka ve ölüm oranları normalleşmenin de önünü açtı. Alınan sıkı önlemler nedeniyle bir çok alanda uygulanan kısıtlamalar da kademeli olarak kaldırılmaya devam ediyor.  İlçemizde de çok sayıda esnaf dün kepenklerini kaldırarak yeniden işbaşı yaptı.

İçişleri Bakanlığı,  koronavirüs nedeniyle faaliyetlerine ara verilen işletmelerin yeniden faaliyete geçmelerine ilişkin yayınlanan genelgeye göre; faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan-kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri 1 Haziran Pazartesi günü itibarıyla belirlenen kurallar dâhilinde saat 22.00’a kadar hizmet vermeye başladı.

Bu kapsamda ilçemizde de söz konusu sektörlerde bir hareketlilik başlarken, iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri için yasak sürüyor.