HEMŞEHRİMİZİN ŞİİRLERİ "SÖĞÜT AĞACI'NDA" BULUŞTU

​​​​​​​Zaman zaman gazetemizde de şiirleri yayınlanan hemşehrimiz Şair Hidayet Gedik'in ilk şiir kitabı basılarak yayımlandı.
KÜLTÜR SANAT 20.11.2019 14:28:00 2496 0

Hemşehrimiz Şair Hidayet Gedik'in ilk şiir kitabı olan Söğüt Ağacı, 7 Harf Yayınlarından çıktı. İçerisinde memlekete duyulan özlem ve hasretin anlatıldığı şiirler, Kelkit Vadisi, Şebinkarahisar yöresine ait izler taşıyor. Kitaptaki birçok şiirde şehir hayatı ve insan arasında oluşan uçurumun ilişkiler bağlamındaki bozulmaları mısralara dökülüyor.

Özgür Çoban: Bedeni şehirde olsa da gönlü köylüdür

Şair Özgür Çoban, Gedik'in ilk şiir kitabıyla ilgili, " Kendisi gibi Anadolu'nun bağrından kopup gelmiş kelimeleri büyük bir ustalıkla kullanan şairin halk edebiyatı tarzında yazdığı şiirlerini büyük bir zevkle okudum. Şehir ile köy arasında gidip gelen modern insanı samimi bir üslupla kaleme aldığı şiirlerinde öyle güzel anlatmış ki... Onun bedeni şehirde olsa da gönlü köylüdür. Şiire daha çok kafa yorarsa Allah vergisi kabiliyetini çok daha nitelikli eserlerle taçlandıracağı kanaatindeyim.  Hayatı bilgece yorumlayan Gedik'in taşı gediğine koyduğu şiirlerinin sayısı hiç de az değil. Kolay ve özgün bir söyleyişle yazdığı taşlamaları takdire değer... Söğüt Ağacı'nın altında Anadolu'dan esen seher yeliyle özünüzde ve yüzünüzde bir serinlik hissedeceksiniz." ifadelerini kullandı.